Vooruitblikken op Koningsdag
24 april 2021 · 14:01
Update: 15 november 2024 · 10:00
Zoals voetbalfans bij wedstrijden graag naar een voorbeschouwing kijken, blikken wij met 'Blauw Bloed' zaterdag vooruit op Koningsdag.
We maken een leuke uitzending vanaf de techcampus in Eindhoven, de locatie die Willem-Alexander, Máxima en de prinsessen bezoeken op Koningsdag. De gemeente schaaft tot het laatste moment aan de precieze plannen die worden beïnvloed door de alsmaar hoog blijvende coronacijfers. Het is jammer dat er hierdoor geen publiek bij kan zijn. Om te voorkomen dat er toch mensen op afkomen, blijft de exacte locatie op de techcampus nog geheim.
Een van de hoogtepunten van deze Koningsdag is een soort talkshow waarin het gezin aanschuift. En Oranjefans die normaal gesproken langs de route staan, krijgen de mogelijkheid om de koning online te ontmoeten. Ik kan me voorstellen dat dit op een groot videoscherm gebeurt, en dat de koning ze zo toch even kan spreken.
Tijdens de voorbeschouwing krijg ik een rondleiding door het gebouw waarin de studio voor de talkshow wordt gebouwd. De projectleider neemt ons mee naar de plek waar het gaat gebeuren. Verder vertelt burgemeester Jorritsma wat de plannen zijn en hoe het de afgelopen weken is gegaan in het licht van corona.
Hoewel Koningsdag digitaal is, heeft Eindhoven een budget van bijna twee miljoen euro voor dit feest. Ter vergelijking: Amersfoort spendeerde in 2019 zo’n 1,2 miljoen aan een fysieke Koningsdag. Daarom geloof ik dat het een virtueel spektakel gaat worden waarbij de hightech-stad van Nederland zich met alle moderne technieken van zijn beste kant laat zien. Hoewel een live-event natuurlijk het allerleukst is, heb ik er zin in!
PS Voor wie geen genoeg krijgt van koninklijk nieuws: op Koningsdag schuif ik vanaf 7.00 uur aan bij ‘Goedemorgen Nederland’ en om 17.00 uur bij ‘Tijd voor MAX’ – beide op NPO 1 – om te praten over deze feestdag.
Blauw Bloed
Beeld: ANP
Meest gelezen
- Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
Elbert over alle kinderprogramma's die zijn gezin kijkt
Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
- Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
‘Een van m’n zussen riep: ‘Jezus, red onze broertjes!’’
Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
- Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
'Het graf van Rachel': 6 mei om 22.20 uur bij de EO op NPO 2.
Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
Lees ook
- Moeder en dochter onder één dak: 'Als ik aan het werk ben, vouwt mijn moeder de was op'
Hoe is het om samen met je moeder te wonen?
Moeder en dochter onder één dak: 'Als ik aan het werk ben, vouwt mijn moeder de was op'
- Het weekend van Anne-Mar Zwart
Presentatrice Anne-Mar Zwart over haar weekend
Het weekend van Anne-Mar Zwart
- Moeder en dochter onder één dak: 'We zijn bij elkaar, maar niet op een kleffe manier’
Hoe is het om samen met je moeder te wonen?
Moeder en dochter onder één dak: 'We zijn bij elkaar, maar niet op een kleffe manier’
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.