
‘Ik spreek mijn collega vaker dan mijn vrouw’
Wilco van Brink (46) werkt als vuilnisman
5 april 2022 · 09:24| Leestijd:2 min![]()
Update: 21 november 2024 · 07:33
“Als kind wilde ik vuilnisman worden, omdat ik dacht dat je dan maar eens per week hoefde te werken. Hij kwam tenslotte maar één keer per week bij ons langs? Nu zou ik graag elke dag werken. Ik zit sinds eind januari in de ziektewet vanwege een vergroeiing in mijn rug, waar ik al achttien jaar last van heb. Een pijnprik hielp goed, hopelijk word ik beter.
Zo’n 23 jaar geleden begon ik als vuilnisman. Eerst dacht ik: moet ik dit de rest van mijn leven doen? Maar de vrachtauto trok mijn aandacht. Ik voel me vrij op de weg. In de smalste straatjes rijd ik de wagen achterwaarts bij klanten naar binnen. Staat er een oud mannetje te kijken die goedkeurend zijn vinger opsteekt. Leuk toch? En het is gezellig met mijn collega. Ik spreek hem vaker dan mijn vrouw, want ik werk vaak meer dan een fulltime werkweek.
Ik geniet van het klantencontact als ik grotere containers ophaal. Haal ik ’s zomers huisvuil op, dan helpen mensen me. Ze hangen bijvoorbeeld een tasje met blikjes drinken aan de container. Sommige mensen hebben niks te doen, dus dan wachten ze me op om te kletsen. Ik heb zelfs een paar koffieadressen waar ik pauze houd.”
Meest gelezen
- Voorganger gaat viraal met deze uitleg van 'Home Alone': zit het evangelie verstopt in de kerstfilm?
Inspiratie
Voorganger gaat viraal met deze uitleg van 'Home Alone': zit het evangelie verstopt in de kerstfilm?
- Kerst met tv-kok Rudolph van Veen: 'Een diner is veel meer dan alleen lekker eten'
Kerst met tv-kok Rudolph van Veen: 'Een diner is veel meer dan alleen lekker eten'
- Ontdek de beste boekentips voor lange winteravonden
Boekentips
Ontdek de beste boekentips voor lange winteravonden
Lees ook
- ‘Waar word ik eigenlijk om gewaardeerd?’ Jay Kelly laat Clooney twijfelen aan zijn eigen succes
Kijktip
‘Waar word ik eigenlijk om gewaardeerd?’ Jay Kelly laat Clooney twijfelen aan zijn eigen succes
- New age leek onschuldig voor Marije: ‘Wat een leugen sterk maakt, is de waarheid erin'
Persoonlijk
New age leek onschuldig voor Marije: ‘Wat een leugen sterk maakt, is de waarheid erin'





