Navigatie overslaan
Sluit je aan

Gratis inloggen

Praat mee op onze sites, beheer je gegevens en abonnementen, krijg toegang tot jouw digitale magazines en lees exclusieve verhalen.

Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.

Hulp nodig?

Check de veelgestelde vragen.

Uitgelichte afbeelding

Ad van Nieuwpoort in 'Dit is de Zondag': 'Leven met lijden'

29 augustus 2020 · 12:00Visie

Update: 15 november 2024 · 09:21

Op de vroege zondagmorgen kunnen we luisteren naar Dit is de Zondag op NPO Radio 1. Een EO-programma waarin actualiteit en verdieping hand in hand gaan. In deze aflevering spreekt Femke Taale met predikant Ad van Nieuwpoort over zijn boek Leven zonder oplossing. 

Ad van Nieuwpoort beschrijft in het boek hoe de coronacrisis laat zien dat niet alles maakbaar is. Aan de hand van het aangrijpende verhaal van Job laat de predikant in Leven zonder oplossing zien dat elke poging tot een antwoord op het menselijk lijden een miskenning ervan is.

'Jobs lijden niet weggepoetst'

Job verliest alles, maar blijft overeind en zijn lijden wordt niet weggepoetst, opgelost of verklaard, legt de predikant in Dit is de Zondag uit. Het verhaal van Job legt Van Nieuwpoort naast persoonlijke verhalen die hij tegenkomt in tijden van onzekerheid, ziekte en verlies.

Dit is de Zondag: Ad van Nieuwpoort

Femke Taale interviewt ds. Ad van Nieuwpoort over zijn boek Leven zonder oplossing. Je kunt de uitzending hier terugluisteren. 

Zondag 30 augustus, 6.00 uur, NPO Radio 1

    Deel dit artikel:

    Meest gelezen

    Lees ook