Alfred Slomp: 'Wereld eerlijker, groener en duurzamer maken'
Zin, Zout en Zegen; zondag, 19.00 uur, NPO Radio 5
13 september 2020 · 08:00| Leestijd:3 min
Update: 15 november 2024 · 08:35
Alfred Slomp uit Veenendaal is zondagavond te gast bij Petra de Joode in het radioprogramma Zin, Zout en Zegen (EO). Als hij in de natuur is, beseft hij hoe groot God is, maar ook wat zijn plek als mens is. Alfred laat Petra de Binnenveldse Hooilanden zien.
"Ik zat daar op een avond onder ‘mijn’ boom, lekker blote voeten en een korte broek aan en ik voelde de wind over m’n benen waaien," zegt Alfred Slomp. "Ik hoorde het ruisen van de wind in de bomen en er floot een vogel. Het drong zó diep tot mij door dat we verbonden zijn met de natuur, met de schepping van God. Juist daar, als je geniet van die prachtige luchten, wil je daarvoor zorgen."
(Tekst loopt door onder de foto.)
In de ogen Alfred leidt dit tot de keuze om intensief met de natuur bezig te zijn. Het blijft dan niet beperkt tot af en toe vegetarisch eten. Hij schreef het boek Superwaar en het manifest Het Groene Normaal. De grote wens en missie van Albert Slomp is dan ook dat christenen vooroplopen om de wereld eerlijker, groener en duurzamer te maken.
Overdenking vanuit de natuur
In Zin, Zout & Zegen neemt hij Petra de Joode deze zondag mee naar de Binnenveldse Hooilanden. Dat gebied maakt deel uit van het Gelderse Natuur Netwerk en het inliggende gebied Bennekomse Meent en is onderdeel van het Natura2000-gebied Het Binnenveld. De overdenking verzorgt Alfred buiten in de natuur. De Bijbelteksten komen uit de zaligsprekingen van Jezus: 'Verzamel u geen schatten op aarde' en 'Kijk naar de vogels en de bloemen op het veld'.
Zin, Zout en Zegen: Alfred Slomp
Zondag 13 december, 19.00 uur, NPO Radio 5
Meest gelezen
- Zó voorkom je mentale klachten: de mentale schijf van vijf
Wil je weten
Zó voorkom je mentale klachten: de mentale schijf van vijf
- Geen felle debatten maar échte gesprekken in ‘Een buitengewoon gesprek’
Wil je zien
Geen felle debatten maar échte gesprekken in ‘Een buitengewoon gesprek’
- De stemmingsstoornis PMDD dreef Heleen maandelijks tot wanhoop: ‘Ik wilde zo graag rust in mijn hoofd’
Persoonlijk verhaal
De stemmingsstoornis PMDD dreef Heleen maandelijks tot wanhoop: ‘Ik wilde zo graag rust in mijn hoofd’
Lees ook
- Marije: ‘Hij is koel, zij pist ijsklontjes.’ Waarom worden vrouwelijke eigenschappen vaak negatief beschreven?
Column
Marije: ‘Hij is koel, zij pist ijsklontjes.’ Waarom worden vrouwelijke eigenschappen vaak negatief beschreven?
- 'Ik stond op het punt om mezelf door het hoofd te schieten'
Het verhaal van Joop Gottmers in 'De Verandering'
'Ik stond op het punt om mezelf door het hoofd te schieten'
- ‘Gezichten van Gaza’: online serie met Kefah Allush
Tusssen oorlog en toekomst
‘Gezichten van Gaza’: online serie met Kefah Allush
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.