Barrie Stevens in 'De Kist': 'Altijd op zoek naar liefde'
16 maart 2020 · 12:40
Update: 15 november 2024 · 09:25
Barrie Stevens (75) is momenteel niet veel met de dood bezig. Maar toen hij enkele jaren terug de diagnose prostaatkanker kreeg, was dat wel anders. "Toen dacht ik: als dit het bestaan is, mag het voor mij afgelopen zijn." Kefah Allush ontmoet de danser, choreograaf en acteur in De Kist (EO).
"Alles was zo somber, zo zwart," blikt Barrie Stevens terug op die zware tijd, waarin zijn ziekte niet het enige verdriet was. "Mijn moeder was overleden, mijn vader was heel erg ziek en moest naar een verpleeghuis," vertelt Barrie in De Kist "Ik vond het heel pittig om het allemaal een plek te geven."
(Tekst loopt door onder de video.)
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Deze periode heeft hem realistisch gemaakt. "Vroeger wilde ik beroemd worden en in een sprookje leven," zegt Barrie. "Maar nu werd ik met mezelf geconfronteerd en voelde ik de eenzaamheid." Hij praat over het overlijden van zijn beide ouders en van acteur Leen Jongewaard, die hij de liefde van zijn leven noemt. "De vader en de moeder die ik thuis soms niet had, dat was hij."
Eenzaamheid
Daarnaast spreekt Barrie in De Kist openhartig over de hunkering die hij voelt om gezien en geliefd te worden, wat deels lukt via zijn werk op het podium. "Ik denk dat ik daar enorm naar verlang. Dat is de kern van alles in mijn leven. Maar een zekere mate van eenzaamheid is altijd bij mij."
De Kist: Barrie Stevens
Meest gelezen
- Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
Elbert over alle kinderprogramma's die zijn gezin kijkt
Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
- Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
‘Een van m’n zussen riep: ‘Jezus, red onze broertjes!’’
Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
- Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
'Het graf van Rachel': 6 mei om 22.20 uur bij de EO op NPO 2.
Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
Lees ook
- Moeder en dochter onder één dak: 'Als ik aan het werk ben, vouwt mijn moeder de was op'
Hoe is het om samen met je moeder te wonen?
Moeder en dochter onder één dak: 'Als ik aan het werk ben, vouwt mijn moeder de was op'
- Het weekend van Anne-Mar Zwart
Presentatrice Anne-Mar Zwart over haar weekend
Het weekend van Anne-Mar Zwart
- Moeder en dochter onder één dak: 'We zijn bij elkaar, maar niet op een kleffe manier’
Hoe is het om samen met je moeder te wonen?
Moeder en dochter onder één dak: 'We zijn bij elkaar, maar niet op een kleffe manier’
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.