Bekende Nederlanders aan de slag met Bijbelteksten in ‘Bijbelen met sterren’
9 april 2024 · 19:13
Update: 9 april 2024 · 19:25
In de EO-serie ‘Bijbelen met sterren’ gaan dit seizoen drie bekende Nederlanders aan de slag met Bijbelteksten onder leiding van Amelandse dominee Anne-Meta Kobes. In een villa dichtbij de duinen van Den Haag gaan Lenny Kuhr, Berget Lewis en Teun Föhn in gesprek over wat verschillende Bijbelteksten betekenen voor hen.
Bas Ragas is de verteller van deze teksten. Iedereen deelt een bekend Bijbelverhaal die verbonden is met hun eigen levensverhaal. Ook krijgen ze een persoonlijke Bijbeltekst van Anne-Meta waarover ze met elkaar in gesprek gaan.
Lenny Kuhr
Lenny Kuhr is één van de deelnemers aan de voorjaarseditie van EO’s ‘Bijbelen met Sterren’. Kuhr: “Door liedjes die ik zong in het Hebreeuws en in het Jiddisch maakte ik de verbinding met het Jodendom. Het Jodendom is mijn thuis geworden. Ik lees de Bijbel als ik in de synagoge ben. Er zijn veel Bijbelverhalen die ik heel mooi vind. Vooral van Mozes en het braambos. De Godsnaam ‘Ik ben die ik ben’ die dan klinkt, dat vind ik zo prachtig.”
Hemelvaart en Pinksteren
Bas Ragas is dit seizoen de verteller van alle bekende en bijzondere Bijbelverhalen. De maand mei staat dit jaar in het teken van twee christelijke feesten: Hemelvaart en Pinksteren. De eerste aflevering begint met het verhaal van Hemelvaart. De derde aflevering met Lenny Kuhr staat in het teken van Pinksteren. In de andere afleveringen gaat het onder meer over Jezus die loopt over het water en het verhaal van Jezus en de verzoeking in de woestijn.
Openheid
Anne-Meta Kobes over het tweede seizoen ‘Bijbelen met sterren’: “Ik vond het bijzonder dat de gasten zonder reserve in de Bijbelverhalen stapten en bereid waren om die verhalen te verbinden met hun eigen leven. Die openheid en dat gevoel ‘dit gaat over mij’ blijven me bij.”
Bijbelen met sterren
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Meest gelezen
- Wat betekent Pinksteren?
En wat heeft Pinksteren met de heilige Geest te maken?
Wat betekent Pinksteren?
- Nieuw seizoen Meer dan verwacht: ‘Zeker moeders kunnen soms best scherp zijn naar elkaar’
Nieuw seizoen Meer dan verwacht: ‘Zeker moeders kunnen soms best scherp zijn naar elkaar’
- Drielingouders Mieke en Nick: ‘Het is niet alleen leuk en schattig, maar ook heel intens’
Persoonlijk verhaal
Drielingouders Mieke en Nick: ‘Het is niet alleen leuk en schattig, maar ook heel intens’
Lees ook
- Vader Roy en zoon Jordy zijn allebei voorganger: 'Volgens anderen lijken we op elkaar'
Vader Roy en zoon Jordy zijn allebei voorganger: 'Volgens anderen lijken we op elkaar'
- Dit weekend op tv: 'Herdenking 1700 jaar Nicea' en Frank Lammers in 'Een buitengewoon gesprek'
Wat ga jij kijken?
Dit weekend op tv: 'Herdenking 1700 jaar Nicea' en Frank Lammers in 'Een buitengewoon gesprek'
- Mirjams zoon Yoran is vermist: ‘Ik wist gelijk: vanaf nu is mijn leven anders’
Wil je horen
Mirjams zoon Yoran is vermist: ‘Ik wist gelijk: vanaf nu is mijn leven anders’
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.