Chris Segers ontmoet smaakmakers in 'ZOUT!'
14 juni 2021 · 09:45
Update: 15 november 2024 · 09:24
Chris Segers is een van de presentatoren van Zout!, een podcast waarin bekende en minder bekende mensen vertellen hoe ze smaak geven aan onze samenleving. Ze zetten zich in voor zaken als duurzaamheid of de strijd tegen armoede en onrecht. Deze EO-podcast verschijnt wekelijks.
“Ik ontmoet heel verschillende gasten die hun geloof op een bijzondere manier handen en voeten geven, zoals een buddy van een zware crimineel of een gepassioneerde imker. Ik vind het prachtig om in ZOUT! met deze smaakmakers in gesprek te gaan," vertelt Chris Segers. "De winst is drievoudig: mijn gast krijgt de ruimte zijn of haar verhaal te vertellen, het is leerzaam voor mij om met hen in gesprek te zijn en de luisteraars kunnen er ook een boodschap uit halen.”
Wie is Chris Segers?
• Presentator, interviewer en content creator
• Studeerde Communicatie aan Christelijke Hogeschool Ede
• Freelance presentator voor onder meer Leger des Heils, Plus en RTV Rijnmond
• Sinds begin dit jaar presentator van podcast ZOUT!, afwisselend met Marieke Meijer
Is er een verhaal dat je persoonlijk geraakt heeft?
“In een van de afleveringen ontmoet ik Venitah Mwebaze, die op 15-jarige leeftijd naar Nederland vluchtte nadat haar ouders in Oeganda waren vermoord. Zelfs op Schiphol moest ze nog de man ontvluchten met wie ze reisde. Ze was nu veilig, maar er volgde een eindeloze asielprocedure."
Geloof en levenskracht
"Wat mij raakt, is dat ze geen wrok koestert, ondanks alle onrecht," vervolgt Chris. "Ze put kracht uit haar geloof en straalt levenskracht uit, wat mij helpt om ook hoopvol naar de toekomst te kijken. Wat me ook kan overkomen, God is er altijd bij.”
Gesprekshandleidingen bij 'ZOUT!'
Wat is het mooiste plekje op aarde?
“Op een zeilboot in de Saint Paul’s Bay aan de kust van Rhodos. Als ik daar rondvaar en van de rust en het mooie water geniet, bevind ik me op een van de mooiste plekken op aarde.”
Stel, je mag een feest organiseren. Hoe ziet dat eruit?
“Dat wordt een dampend jazzfeest met een ‘dikke’ liveband. Heel goede muzikale begeleiding dus. Omdat ik van groots en veel houd, zal er veel volk bij zijn, onder wie natuurlijk goede vrienden van mij. Tijdens zo’n feest kunnen we hopelijk weer eens lekker op een kluitje swingen en dansen.”
Ga er voor de volle tachtig procent tegenaan!
Met welke eigenschap heeft God je royaal bedeeld?
“Interesse is een sterke eigenschap van mij. Als je van nature belangstelling hebt voor andere mensen, is het al snel boeiend om naar hun verhaal te luisteren.”
Welke vraag zou elk mens zichzelf moeten stellen?
“Doe je wat je kunt, en kun je wat je doet? Een spreuk die bij mij thuis aan de muur hangt. Handen uit de mouwen, schouders eronder en als je iets doet, zorg dan dat je er goed in bent. Zorg dus dat je in je kracht staat en leef met de dag. Maar mijn aanvulling is: leg de lat daarbij niet te hoog. Ga er voor de volle tachtig procent tegenaan!”
Wat is je favoriete Bijbelverhaal?
“Het verhaal van Gideon, omdat hij als moedige strijder een mooi voorbeeld voor mij is. Tegelijkertijd is hij heel onzeker en heeft hij veel bevestiging nodig, die God hem keer op keer geeft. Het is een mooie eigenschap van Hem dat Hij bereid is daarin met mensen mee te bewegen.”
Luister naar de EO-podcast 'ZOUT!'
Meest gelezen
- Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
Elbert over alle kinderprogramma's die zijn gezin kijkt
Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
- Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
‘Een van m’n zussen riep: ‘Jezus, red onze broertjes!’’
Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
- Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
'Het graf van Rachel': 6 mei om 22.20 uur bij de EO op NPO 2.
Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
Lees ook
- Moeder en dochter onder één dak: 'Als ik aan het werk ben, vouwt mijn moeder de was op'
Hoe is het om samen met je moeder te wonen?
Moeder en dochter onder één dak: 'Als ik aan het werk ben, vouwt mijn moeder de was op'
- Het weekend van Anne-Mar Zwart
Presentatrice Anne-Mar Zwart over haar weekend
Het weekend van Anne-Mar Zwart
- Moeder en dochter onder één dak: 'We zijn bij elkaar, maar niet op een kleffe manier’
Hoe is het om samen met je moeder te wonen?
Moeder en dochter onder één dak: 'We zijn bij elkaar, maar niet op een kleffe manier’
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.