
Column Arjan Lock: een frisse start in het nieuwe tv- en radioseizoen
'Al bemerk ik ook een dubbel gevoel bij mezelf'
27 augustus 2025 · 13:17| Leestijd:3 min
Update: 5 september 2025 · 15:47
Wat staan er een hoop mooie programma’s op stapel in dit nieuwe tv- en radioseizoen! Je leest er in 'Visie' alles over. Ik heb er zin in! Al bemerk ik ook een dubbel gevoel bij mezelf.
Na een heerlijke en ontspannen vakantie staan die laatste week van augustus en de eerste week van september steevast in het teken van het nieuwe uitzendseizoen. We openen dat seizoen altijd met een bijeenkomst met collega’s, waarin we onze nieuwe programma’s presenteren en God bidden om zijn zegen over ons werk.
Jonge MAF-piloten
Ik ben echt blij met wat er allemaal klaarligt. Van actuele en serieuze onderwerpen – zoals Jojanneke en de sextortion tapes – tot mooie, persoonlijke gesprekken in een podcast als Verdwenen. En van een vertederende serie als Bij ons op de hondenacademie tot een fantastische serie over jonge MAF-piloten.
Omroephuis
Tegelijkertijd voel ik de spanning van hoe de EO als organisatie z'n plek gaat innemen in het nieuw te vormen bestel. Als je het nieuws een beetje volgt, weet je dat de publieke omroep te maken heeft met heel veel politieke onzekerheid, veel bezuinigingsdruk, en een hoge druk om in een omroephuis met andere omroepen te gaan werken.
Precies dát maakt het zo ingewikkeld
Zo’n omroephuis kan een heel mooie, nieuwe werkconstructie zijn. Maar hoe dat er dan precies uitziet? Daarover hebben we het niet voor het zeggen. En precies dát maakt het zo ingewikkeld.
De missie van de EO
Het liefst blijven we als omroep onszelf. Maar een samenwerking vraagt altijd geven en nemen.
Liever klein met een heldere identiteit, dan groot met een vaag verhaal
Wat voor ons fier overeind staat – en blijft staan – is onze missie. Het allerbelangrijkste in het maken van keuzes rondom een omroephuis is hoe we de missie van de EO zo scherp mogelijk kunnen houden. Want daar willen we geen concessies aan doen. Als EO zijn we liever klein met een heldere identiteit, dan groot met een vaag verhaal.
Hoe de plannen zich komend seizoen zullen ontvouwen weten we niet. Voor nu kijken we vertrouwend vooruit én omhoog.
Arjan Lock, EO-directeur
Meest gelezen
- Zo werk je aan een gezonde, sterke en liefdevolle relatie – 8 tips van relatietherapeut Cocky Drost
Wil je weten
Zo werk je aan een gezonde, sterke en liefdevolle relatie – 8 tips van relatietherapeut Cocky Drost
- Rail Away viert feest met jubileumaflevering en nachttrein-special over wereldspoorlijnen
Kijktip
Rail Away viert feest met jubileumaflevering en nachttrein-special over wereldspoorlijnen
- Docu over Vlaardingse pleegkinderen komt binnen: ‘Deze zaak gaat je voorstellingsvermogen te boven’
Kijktip
Docu over Vlaardingse pleegkinderen komt binnen: ‘Deze zaak gaat je voorstellingsvermogen te boven’
Lees ook
- Achter de schermen bij Brownies&downieS: drie toefjes slagroom en een flinke dosis trots
Reportage
Achter de schermen bij Brownies&downieS: drie toefjes slagroom en een flinke dosis trots
- Kijktips: alles over de Urker vuurtoren en nieuwe serie over kinderen die opgroeien in armoede
Dit weekend op tv
Kijktips: alles over de Urker vuurtoren en nieuwe serie over kinderen die opgroeien in armoede
- Liefde op de EO-Jongerendag van 1977 – en nu nog steeds bij elkaar. ‘Het begon op de tribune'
Interview
Liefde op de EO-Jongerendag van 1977 – en nu nog steeds bij elkaar. ‘Het begon op de tribune'







