Column Arjan Lock: 'God zorgt'
26 mei 2025 · 09:47
Update: 26 mei 2025 · 09:57
Terwijl ik deze dagen ontzettend geniet van het mooie weer, merk ik dat er in de wereld om mij heen van alles gebeurt wat mij bezighoudt. Ver weg, maar ook dichtbij.
Dagelijks hoor en lees ik de niet aflatende stroom van berichten over de oorlog in Israël en Gaza. Het is om moedeloos van te worden. Tel daarbij op het conflict tussen Rusland en Oekraïne en de rol van diverse wereldleiders daarin. Maar ook dichterbij: gezinsdrama’s, armoede, mensen in psychische nood. En als het gaat om werk en geloof denk ik aan de intensieve gesprekken die we voeren over de positie en de toekomst van de EO in het publieke bestel. De bezuinigingen die de publieke omroep boven het hoofd hangen. Nóg een stap dichterbij: mijn persoonlijke leven, mijn relaties, kinderen. Wat kan er veel spelen in een mensenleven. Soms ben je superdankbaar dat het allemaal voorspoedig gaat. Tegelijkertijd weet je: het is zo kwetsbaar, zo fragiel. Er hoeft maar íéts te gebeuren, en de grond kan onder je voeten wegzakken.
Er hoeft maar íets te gebeuren, en de grond kan onder je voeten wegzakken
Psychiater Esther van Fenema ontwikkelde de mentale schijf van vijf. Een hulpmiddel om bewust om te gaan met je mentale gezondheid. Ze benoemt in die schijf het belang van bewegen en rust nemen, van praten over problemen en investeren in contacten, en – tot slot – van matig zijn met je telefoon. Wie dit lijstje langsloopt, kan voor zichzelf prima beoordelen waar er werk aan de winkel is. Heel eerlijk: voor mij is dat vooral die telefoon. Hij is onderdeel van mijn werk, maar wordt maar al te snel onderdeel van mijn privéleven. Werk aan de winkel dus!
Wat mij helpt in het leven van alledag, is het besef dat God groter is dan ikzelf
En tegelijkertijd is zo’n schijf van vijf natuurlijk geen garantie dat je mentaal gezond blijft. Hoeveel mensen tobben er niet met burn-out, depressies en andere zorgen. Het is de gebrokenheid van het bestaan waarin we leven.
Wat mij helpt in het leven van alledag, met alle zorgen die me soms kunnen aanvliegen, is het besef dat God groter is dan ikzelf. Hij houdt de wereld in zijn hand. Dat is geen goedkope dooddoener, geen roze lolly hoog in de lucht, maar een zeker weten – omdat Hij het belooft!
Meest gelezen
- Nieuw seizoen Meer dan verwacht: ‘Zeker moeders kunnen soms best scherp zijn naar elkaar’
Nieuw seizoen Meer dan verwacht: ‘Zeker moeders kunnen soms best scherp zijn naar elkaar’
- Drielingouders Mieke en Nick: ‘Het is niet alleen leuk en schattig, maar ook heel intens’
Persoonlijk verhaal
Drielingouders Mieke en Nick: ‘Het is niet alleen leuk en schattig, maar ook heel intens’
- Hanna Verboom: ‘Iedereen heeft ups en downs. Bij mij kunnen ze extremer zijn’
Persoonlijk verhaal
Hanna Verboom: ‘Iedereen heeft ups en downs. Bij mij kunnen ze extremer zijn’
Lees ook
- Dit is het ideale weekend van Matthijs Vlaardingerbroek
‘Midden in de natuur ben ik zeer gelukkig’
Dit is het ideale weekend van Matthijs Vlaardingerbroek
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.