'Denk aan Arie Boomsma, zeg ik tegen mezelf'
4 maart 2024 · 13:50
Update: 4 maart 2024 · 13:53
Arie Boomsma staat op de voorkant van Men’s Health, en hij ziet er met zijn 50 jaar topfit uit. Daar doet hij natuurlijk wel veel voor. Hij sport intensief, hij eet gezond, en hij neemt ijsbaden.
Elke ochtend. In een bad in zijn tuin, midden tussen de weilanden. Als het water niet koud genoeg is, vult hij het bad eerst met zakken ijsklontjes, zie ik op Insta, waar hij regelmatig filmpjes post van zijn ijsbaden. Als het vriest, maakt hij een wak in het water en stapt hij erin. Ik zie tot mijn verbijstering hoe hij zich kopje-onder laat zakken, en na enkele seconden met een grote glimlach weer bovenkomt. De adem komt in wolkjes uit zijn mond. “Heerlijk”, zegt hij. En hij blijft zitten en praat opgewekt in de camera over het belang van goede routines.
Wij zijn een weekje op Schiermonnikoog, mijn man en ik. Het is een paar graden boven nul en het stormt. “Ik denk dat ik maar eens de zee in ga”, zeg ik. “Voor een ijsbad.”
“Het stormt”, zegt Dick.
“Ik heb jouw zwembroek ook ingepakt.”
“Ik ga echt die zee niet in hoor. Ik ben niet helemaal van de pot gerukt.”
Er staat een windkracht zeven als ik het strand op ga, maar wie A gezegd heeft, moet ook B zeggen, dus ik trek mijn kleren uit, en ren in mijn badpak richting de zee. Het water is zo koud dat mijn voeten er pijn van doen, maar ik kan niet terug. Niet nu Dick mij met zijn telefoon staat te filmen. Dus ik ren door, de golven in, en geef mezelf dan het bevel om erin te duiken.
Het is verschrikkelijk. Ik wil maar één ding: eruit. Rustig ademhalen, zeg ik tegen mezelf. Denk aan Arie Boomsma. Denk aan Wim Hoff. Ontspan. Je kunt dit. Iedereen kan het. Ik smijt mezelf met de moed der wanhoop nog een keer een golf in. En dan ren ik terug naar het strand, zo hard ik kan. Dick gooit me een handdoek toe, en ik droog mezelf af, probeer mijn kleren weer aan te krijgen, maar het is bijna onmogelijk. Mijn broek flappert als een vlag in de wind, en ik val bijna om.
“En?” zegt Dick. “Hoe was het?”
“Fantastisch”, zeg ik. “Morgen ga ik weer.”
Meest gelezen
- Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
Elbert over alle kinderprogramma's die zijn gezin kijkt
Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
- Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
‘Een van m’n zussen riep: ‘Jezus, red onze broertjes!’’
Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
- Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
'Het graf van Rachel': 6 mei om 22.20 uur bij de EO op NPO 2.
Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
Lees ook
- Alba (49) kreeg de diagnose eierstokkanker: ‘Niets kon mij voorbereiden op de oerangst die ik voelde’
Persoonlijk verhaal
Alba (49) kreeg de diagnose eierstokkanker: ‘Niets kon mij voorbereiden op de oerangst die ik voelde’
- ‘Ik schaam me om buiten te komen’ – en toch werkt Bathoul in Syrië aan haar zelfvertrouwen
Persoonlijk verhaal
‘Ik schaam me om buiten te komen’ – en toch werkt Bathoul in Syrië aan haar zelfvertrouwen
- Van baden in Evian tot ganzen als beveiliging - de gekste feitjes over gevangenis en hotel
Wil je weten
Van baden in Evian tot ganzen als beveiliging - de gekste feitjes over gevangenis en hotel