Dwight ontmoet in nieuwe EO-serie bewoners containerdorpen
3 november 2021 · 15:53
Update: 15 november 2024 · 08:38
Nederland telt een tiental 'containerdorpen'. Hier wonen verslaafden, mensen met een psychische stoornis of overlastveroorzakers. Ex-politieagent Dwight van van de Vijver maakt kennis met de bewoners in de nieuwe reportageserie Welkom in... containerdorp (EO).
Tot nu toe heeft Dwight van van de Vijver bewoners van dit soort dorpen vooral beboet, maar in Welkom in… containerdorp dompelt hij zich een jaar lang onder in hun wereld. Deze week ontmoet hij in Dordrecht de onverstaanbare Richard met zijn aanstekelijke lach. Hij leert in Utrecht verzamelaar Laura kennen, die meer van planten en spullen houdt dan van mensen. In Eindhoven heeft Karache brand gesticht in zijn huis. En in Hilversum gaat Dwight met heroïneverslaafde Mike al fietsend langs afvalcontainers om pareltjes te zoeken voor de kleurrijke tuin van Mike.
(Tekst loopt door onder de foto.)
In de loop van het jaar loopt Dwight van van de Vijver mee in hun dagelijks leven en leert hen steeds beter kennen. Hij ontdekt in Welkom in... containerdorp dat de bewoners allemaal hun eigen geschiedenis hebben met veel achterliggende problematiek, zoals drank- en drugsgebruik, psychische problemen of geweld. Dat verklaart veel van hun gedrag.
Dwight van van de Vijver over stigma bewoners
In de serie wordt in alle kwetsbaarheid de realiteit van het leven zichtbaar. Eindredacteur Rianne van Kuil benadrukt dat meer begrip krijgen voor deze mensen belangrijk is. “Door hun verhalen te vertellen, doen we recht aan deze mensen met hun heftige verleden."
Deze serie geeft de bewoners van containerdorpen een gezicht
"In Welkom in… Containerdorp geven we hen een gezicht zodat de kijker kennismaakt met mensen die ze anders misschien liever negeren.” Toch is tussen alle problemen in de serie ook veel liefde te zien. Zo is er een bijzondere band tussen twee bewoners die samenwonen, is er rouw om het verlies van dierbaren en wordt het leven gevierd.
Welkom in... containerdorp
Vanaf 3 november, iedere woensdag, 21.35 uur, NPO 1
Kijk 'Welkom in... containerdorp' hier terug
Meest gelezen
- Wat betekent Pinksteren?
En wat heeft Pinksteren met de heilige Geest te maken?
Wat betekent Pinksteren?
- Nieuw seizoen Meer dan verwacht: ‘Zeker moeders kunnen soms best scherp zijn naar elkaar’
Nieuw seizoen Meer dan verwacht: ‘Zeker moeders kunnen soms best scherp zijn naar elkaar’
- Drielingouders Mieke en Nick: ‘Het is niet alleen leuk en schattig, maar ook heel intens’
Persoonlijk verhaal
Drielingouders Mieke en Nick: ‘Het is niet alleen leuk en schattig, maar ook heel intens’
Lees ook
- Vader Roy en zoon Jordy zijn allebei voorganger: 'Volgens anderen lijken we op elkaar'
Vader Roy en zoon Jordy zijn allebei voorganger: 'Volgens anderen lijken we op elkaar'
- Dit weekend op tv: 'Herdenking 1700 jaar Nicea' en Frank Lammers in 'Een buitengewoon gesprek'
Wat ga jij kijken?
Dit weekend op tv: 'Herdenking 1700 jaar Nicea' en Frank Lammers in 'Een buitengewoon gesprek'
- Mirjams zoon Yoran is vermist: ‘Ik wist gelijk: vanaf nu is mijn leven anders’
Wil je horen
Mirjams zoon Yoran is vermist: ‘Ik wist gelijk: vanaf nu is mijn leven anders’
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.