Film over het leven van Jezus in 1500 talen uitgebracht
6 maart 2018 · 11:34
Update: 10 januari 2023 · 16:29
Naast 1499 andere talen is de bekende film 'Jesus' nu ook beschikbaar in het Daasanach. De film wordt wereldwijd gebruikt als evangelisatiemateriaal. Met succes, want nadat de film voor het eerst vertoond werd aan de stam, gaven ongeveer 80 mensen aan meer van Hem te willen weten.
De Daasanach zijn een nomadische stam van ongeveer 85.000 mensen en leven in Ethiopië, Kenia en Zuid-Soedan. Momenteel is alleen het Nieuwe Testament in hun taal beschikbaar, maar slechts weinigen kunnen lezen. Daarom gebruikt de organisatie Jesus Film Project deze verfilming van het leven van Jezus om de bevolking te bereiken. Meer dan 600 mensen kwamen af op de vertoning van de film in een Ethiopisch dorp eind 2017, meldt Faithwire.
Jesus
De film Jesus is een docudrama over het leven van Christus zoals dat in het evangelie van Lucas beschreven staat. Hoewel de film al in 1979 gemaakt is, wordt Jesus nog steeds in nieuwe talen uitgebracht. De versie in het Daasenach is de 1500e taal. Geschat wordt dat meer dan 200 miljoen mensen dankzij deze film Christus hebben leren kennen.
Mission 865
Sinds een aantal jaar is Jesus Film Project bezig met het initiatief Mission 865. Na inventarisatie in 2010 bleken dat er op dat moment nog 865 talen zijn die door meer dan 50.000 mensen wordt gesproken, maar waarvan nog geen versie van Jesus in de eigen taal is. Mission 865 heeft als doel om al deze taalversies te maken om zo het Evangelie te brengen.
Via Youtube is de Nederlands gesproken versie van Jesus te bekijken.
Beeld: screenshot uit Jesus
Meest gelezen
- Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
Elbert over alle kinderprogramma's die zijn gezin kijkt
Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
- Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
‘Een van m’n zussen riep: ‘Jezus, red onze broertjes!’’
Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
- Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
'Het graf van Rachel': 6 mei om 22.20 uur bij de EO op NPO 2.
Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
Lees ook
- Moeder en dochter onder één dak: 'Als ik aan het werk ben, vouwt mijn moeder de was op'
Hoe is het om samen met je moeder te wonen?
Moeder en dochter onder één dak: 'Als ik aan het werk ben, vouwt mijn moeder de was op'
- Het weekend van Anne-Mar Zwart
Presentatrice Anne-Mar Zwart over haar weekend
Het weekend van Anne-Mar Zwart
- Moeder en dochter onder één dak: 'We zijn bij elkaar, maar niet op een kleffe manier’
Hoe is het om samen met je moeder te wonen?
Moeder en dochter onder één dak: 'We zijn bij elkaar, maar niet op een kleffe manier’
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.