
Adieu God?, maandag 23.35 uur, NPO 2
Leestijd: 2 min![]()
Als operazangeres Francis van Broekhuizen in een katholieke kerk komt, voelt ze zich er meteen thuis. Die positieve associatie is in haar jeugd ontstaan, toen ze van haar zevende tot haar vijftiende drie keer per week de mis diende bij een naburig klooster. In Adieu God? (EO) vertelt ze aan Tijs van den Brink waarom ze geloven als een zoektocht ziet.
Francis van Broekhuizen blikt in het programma terug op haar jeugd. Ze vond het zo gezellig bij de nonnen, dat ze als puber zelfs bij hen wilde gaan wonen. Maar de moeder-overste van het klooster adviseerde Francis om eerst iets van de wereld te gaan zien. Daar vond Francis haar echte roeping: zingen. Nu speelt ze zelf de rol van moeder-overste in haar lievelingsmusical The Sound of Music en heeft het gevoel dat dat geen toeval kan zijn.
Het geloof van Francis is in de loop der tijd steeds persoonlijker geworden. Ook is ze meer gaan twijfelen. Toch wil ze niet van het geloof af, want ze ziet geloven als een zoektocht en een mysterie: iets wat je niet precies kan duiden. En dat maakt het in haar ogen nou juist zo mooi.

Kom op 5 juni naar het grootste worshipconcert van Nederland
Ontdek meer