Franse ex-moslim doet scherpe oproep na aanslagen Frankrijk
‘Accepteer de gebruikelijke reacties niet!’
30 oktober 2020 · 12:00| Leestijd:2 min
Update: 19 november 2024 · 16:01
De Franse ex-moslim en evangelische voorganger Saïd Oujibou waarschuwt op Facebook om geen genoegen te nemen met de gebruikelijke reactie die na een aanslag door moslimfundamentalisten op gang komt. Dat leidt volgens hem uiteindelijk tot de ondergang van Frankrijk. Hij stelt een andere reactie voor.
‘Keer op keer slaat de horror toe in Nice,” schrijft Oujibou op zijn Facebook account. “Het zou niet geaccepteerd worden wanneer een christen drie moslims in een moskee zou onthoofden terwijl de meerheid van de bevolking moslim was. Binnen 24 uur zou er geen christen meer in datzelfde Frankrijk wonen. We nemen geen verantwoordelijkheid voor de dubbele retoriek en luisteren naar een overvloed aan valsheid, die met goed gepolijste uitspraken gebracht wordt. Bijziendheid, zachtheid en laksheid zullen Frankrijk te gronde richten.“
Gebed
Naast deze waarschuwing doet Saïd ook een oproep om stem te geven aan de christenen in het Midden-Oosten, Syrië, Irak, Jezidi's en Armeniërs. Verder roept hij christenen op tot gebed: “Laten we in deze moeilijke tijden opnieuw en opnieuw één zijn in gebed en in het bijzonder bidden voor wat er in Frankrijk gebeurt.”
Hoop, liefde en vergeving
Het is niet de eerste keer dat deze Franse christen na een aanslag in het nieuws komt. Dat gebeurde ook in 2015, na de aanslag in Bataclan. De neef van Saïd Oujibou was een van de aanslagplegers. Hoewel Saïd en zijn vrouw op geen enkele manier bij de aanslag betrokken waren, werden zij stevig door de Franse Antiterreurbrigade aan de tand gevoeld. Saïd reageerde toen met woorden van hoop, liefde en vergeving.
Strijd tegen radicalisering
Na deze terroristische aanslag is Oujibou zich steeds meer bezig gaan houden met de strijd tegen radicalisering van moslims. In 2016 vertelde hij Visie: "Ik heb met aan aantal regeringsleiders en universiteiten in het Midden-Oosten contact gehad. Ik ben ervan overtuigd dat het gewelddadige extremisme bij de wortel aangepakt moet worden.”
Meest gelezen
- Zó voorkom je mentale klachten: de mentale schijf van vijf
Wil je weten
Zó voorkom je mentale klachten: de mentale schijf van vijf
- Twee jaar na de aanval van Hamas: Terug naar de kibboets Kfar Aza’
Terug naar Kfar Aza, 15 en 22 oktober, 23.15 uur, NPO 2
Twee jaar na de aanval van Hamas: Terug naar de kibboets Kfar Aza’
- Geen felle debatten maar échte gesprekken in ‘Een buitengewoon gesprek’
Wil je zien
Geen felle debatten maar échte gesprekken in ‘Een buitengewoon gesprek’
Lees ook
- Jan Martijn Abrahamse: Als het heilige verdwijnt, ontstaat een ongeremd leven
De Bijbel Open
Jan Martijn Abrahamse: Als het heilige verdwijnt, ontstaat een ongeremd leven
- Een weekendje weg zonder kinderen: ‘Wat bleek? Ik ben verrassend gezellig gezelschap!’
Column
Een weekendje weg zonder kinderen: ‘Wat bleek? Ik ben verrassend gezellig gezelschap!’
- De ochtend van ’75: Getuigen blikken terug op desastreuze gasexplosie
Vijftig jaar na de klap bij DSM
De ochtend van ’75: Getuigen blikken terug op desastreuze gasexplosie
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.