IJM houdt ‘MudRaise Lockdown Edition’
4 juni 2020 · 14:10
Update: 15 november 2024 · 08:22
Op zaterdag 27 juni 2020 houdt International Justice Mission (IJM) de jaarlijkse MudRaise, een obstacle run waarmee deelnemers sponsorgeld ophalen voor het wereldwijde gevecht tegen slavernij. Dit jaar wordt een speciale ‘MudRaise Lockdown Edition’ gehouden, vanwege de coronacrisis en de wereldwijde lockdowns. Deelnemers gaan daarbij niet in Biddinghuizen door de modder, maar vanuit hun eigen huis.
Het sponsorgeld dat zij ophalen, wordt ingezet voor noodhulp aan mensen die lijden onder slavernij en geweld. De lockdown-regels wereldwijd zorgen ervoor dat kwetsbare kinderen en vrouwen nu nog minder veilig zijn; huiselijk geweld en andere vormen van misbruik en uitbuiting groeien enorm. Zo worden in de Filipijnen veel meer kinderen seksueel misbruikt voor webcams, een business waar criminelen veel geld mee verdienen.
Ook Marco door de modder
In 2019 was Visie-hoofdredacteur Marco van der Straten op de Filipijnen. Hij maakte daar verhalen over kindermisbruik en de strijd die IJM daartegen voert. Dit jaar doet hij met zijn team Mudbusters mee aan de Mudraise Lockdown Edition: "Ik heb met eigen ogen gezien dat de situatie in Filipijnse sloppenwijken schrijnend is, maar ook dat de aanpak van IJM effectief is. Mensen worden uit slavernij bevrijd en er wordt ook gewerkt aan verbetering van rechtssystemen. Ik ben onder de indruk van de toewijding die ik zag bij iedereen die bij de aanpak van dit probleem betrokken is. Daar ga ik graag voor door de modder."
Noodfonds
IJM heeft een COVID-19 noodfonds opgericht. Zo kan de organisatie snel directe hulp bieden. Het gaat om noodhulp, bevrijdingswerk, maar ook om hulp die nodig is als corona wat minder op de voorgrond zal zijn, zoals trainingen en rechtszaken. International Justice Misison (IJM) is wereldwijd actief in 20 landen, waar de organisatie vecht tegen onder andere gedwongen arbeid, mensenhandel voor de seksindustrie en misbruik van kinderen voor cyberseks. Jaarlijks bevrijdt IJM duizenden slachtoffers, helpt zij lokale autoriteiten bij het aanklagen van misdadigers en ondersteunt overheden bij structurele verandering van rechtssystemen, met als doel kwetsbare groepen te beschermen tegen geweld.
Meest gelezen
- Column Arjan Lock: Zon, zee en zomerherinneringen
Column Arjan Lock: Zon, zee en zomerherinneringen
Column Arjan Lock: Zon, zee en zomerherinneringen
- Vincenza La Porta is de nieuwe directeur-uitgever van het Nederlands Dagblad: ‘Ik voel mij bevoorrecht’
Vincenza La Porta is de nieuwe directeur-uitgever van het Nederlands Dagblad: ‘Ik voel mij bevoorrecht’
- Radiopresentator Yoeri: 'Mijn wekker gaat om 04.00 uur'
Het weekend van Yoeri van der Geest
Radiopresentator Yoeri: 'Mijn wekker gaat om 04.00 uur'
Lees ook
- ‘Deze reis maakte de pijn een stukje draaglijker’
EO-documentaire over terugkeerreis Dutchbat III
‘Deze reis maakte de pijn een stukje draaglijker’
- Marije raakte in de ban van new age: 'Ik werd rupsje-nooit-genoeg'
‘Ik nam deel aan een yoga-ceremonie die fout ging'
Marije raakte in de ban van new age: 'Ik werd rupsje-nooit-genoeg'
- Zomervakantie? Zó houd je het leuk voor de kinderen!
3 tips van coach Carianne Ros
Zomervakantie? Zó houd je het leuk voor de kinderen!
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.