Bas: ‘Ik heb een vrouw én kinderen, ben ik dan nu volwassen?’
31 maart 2025 · 09:53
Update: 23 april 2025 · 09:57
Als je eenmaal een relatie hebt. Een koophuis. Een kind. Dan ben je er wel, toch? Dan ben je volwassen. Althans, dat dacht columnist Bas jarenlang.
Ik moet er nog steeds aan wennen dat ik vader ben. Vond mijn ouders altijd ‘ouwelui’ (stiekem nog steeds) en zo gaan Pip en Wies mij ook hun hele leven zien. Als een volwassene. Iemand die alles al lijkt te weten. Die hen vertelt hoe je het leven wel of juist niet moet leven. Terwijl ik zelf nog steeds geen idee heb…
“Waarom mag ik dan niet in mijn piemel rondlopen?”, vraag ik met oprechte verbazing. We zijn in een zwemparadijs en mijn moeder trekt snel een Speedo langs mijn 4-jarige benen omhoog. Ik ben net geheel nakig in het pierenbadje gesprongen. “Dat hoort niet, vooral niet nu je zo’n grote jongen wordt”, klinkt het onbetwistbare antwoord.
Eva nieuwsbrief
Schrijf je in voor de Eva nieuwsbrief en ontvang elke vrijdag een selectie van levensverhalen, artikelen over mentale weerbaarheid, gezondheid en liefde & relaties in je inbox.
Lees onze privacyverklaring.
Als kind/tiener/student keek ik altijd vooruit. Naar een oudere en grotere ‘jongen’ worden. Naar de volwassen toekomst. Voelde de druk en de maatschappelijke behoefte om een goede baan te vinden. Een relatie te krijgen. Een huis te kopen. Een kind te verwekken. Het liefst nog voor mijn dertigste. Want dat doet toch iedereen? En dan ben je toch echt volwassen?
Ik werk nu acht jaar. Bezit een rijbewijs en een eigen bedrijf. Ik heb een huis, een relatie en een kind. Begrijp me goed: ik ben er heel dankbaar voor. Maar eigenlijk heb ik nog steeds geen idee wat ik van het leven vind. Vroeger dacht ik er nu wel te zijn. Alle zogenaamde vinkjes voltooid.
Eigenlijk heb ik nog steeds geen idee wat ik van het leven vind.
Tegenwoordig weet ik dat je ook prima een kind kan grootbrengen zonder relatie. En zonder koophuis. Dat je ook prima een relatie kan hebben zonder kinderen. Dat je prima een huis kunt hebben zonder kind of relatie. Er is geen checklist voor volwassen zijn. Voor mens zijn. Iedereen doet maar wat. Ook na hun 30e. En dat is prima.
Want ook al word ik ooit 40, 67 of 100 jaar. Hoe alle jaren mij ook zullen verharden, verouderen of bekinderen. Hoe vaak Pip en Wies mij ook een oude zak gaan vinden. Ik zal me waarschijnlijk voor altijd dat jochie voelen dat het liefst met bevrijde leuter door het stromende waterleven laveert.
Volwassen: ✅
Meest gelezen
- 70+ en influencer: ‘Toen mijn kat overleed, kreeg ik honderden lieve reacties’
Het social media-account van Jan van den Bosch groeit met de dag
70+ en influencer: ‘Toen mijn kat overleed, kreeg ik honderden lieve reacties’
- Oma Mia en kleindochter Bibi gaan viraal met oer-Hollandse recepten
‘Ik dacht dat TikTok iets met kippen was’
Oma Mia en kleindochter Bibi gaan viraal met oer-Hollandse recepten
- Marinthe was zwanger van een drieling, totdat één kindje overleed in haar buik
Persoonlijk verhaal
Marinthe was zwanger van een drieling, totdat één kindje overleed in haar buik
Lees ook
- Scheiding Caroline van der Plas heeft ‘veel impact gehad’ op haar twee zoons
Wil je zien
Scheiding Caroline van der Plas heeft ‘veel impact gehad’ op haar twee zoons
- Filmtip: How to train your dragon
Een bekend verhaal, maar nog steeds fijn
Filmtip: How to train your dragon
- 'Ketikoti is geen ver-van-mijn-bedshow: ook Zwolle heeft banden met slavernij'
EO-presentator Jurjen ten Brinke duikt in de geschiedenis van de Hanzestad
'Ketikoti is geen ver-van-mijn-bedshow: ook Zwolle heeft banden met slavernij'
Schrijf je hier in voor de Eva-nieuwsbrief
Eva is het magazine voor vrouwen van de EO. In de Eva nieuwsbrief ontvang je wekelijks een selectie van de mooiste artikelen: levensverhalen, artikelen over mentale weerbaarheid, gezondheid en liefde & relaties.
Lees onze privacyverklaring.