
'Ik maak van alles: liedjes, pergola’s, cd’s, kippenhokken, en een podcast'
Column van Elbert Smelt
31 maart 2022 · 15:11| Leestijd:3 min
Update: 21 november 2024 · 07:33
De tijd gaat langzaam en snel tegelijk als je kleine kinderen hebt. Soms zit je zo ineens – overal speelgoed om je heen – de uren af te tellen tot het bedtijd is, steeds gekker wordend van de onrust om je heen en in jezelf. En een andere keer zie je je kids rausjen in een veld, onder een blauwe hemel, en denk je: wat worden ze snel groot!
Je kunt je tijd maar één keer geven aan iets. Beklemmend vind ik dat. Je zou er een dikke vette FOMO van krijgen: ‘fear of missing out’, angst om iets te missen. Want vóór iets kiezen betekent sowieso ook tégen iets kiezen. En ook al doe ik aardig m’n best, het lukt niet om twee dingen tegelijk te doen.
Hoewel: podcasts luisteren, dat is echt wel een overwinning op de tijd. Wat hou ik ervan om over de weg te zoeven en wijzer te worden terwíjl ik rijd! In een Topdoks-item dat ik presenteerde, leerde ik dat je alleen maar twee dingen tegelijk kunt doen als één ervan op de automatische piloot kan.
Nu doe ik sinds jaar en dag altijd al iets te veel met m’n beperkte tijd. Ik maak van alles. Liedjes, pergola’s, columns, kasten, tv-programma’s, cd’s, serviezen, kippenhokken, vlaggetjes, en sinds kort ook een podcast: Kerk en ik. Dat laatste doe ik tijdens vergeten uurtjes ’s avonds laat en tussendoor. Iets maken is natuurlijk altijd leuk, vooral omdat het er eerst niet was. Dat is toch magisch? Zullen we als mensen wel van onze creatieve Schepper hebben geërfd.
Bij Kerk en ik ben ik met de redactie op zoek naar verhalen over de kerk. Als domineeszoon en muzikant heb ik een heleboel kerken vanbinnen gezien. Ik ben dus als kerkmens opgegroeid. Alleen, wat wil ik nu met die kerk? En wat moet ze van mij? En waarom is ze er eigenlijk? Genoeg vragen om mee op onderzoek te gaan. “Je moet wel van iets houden voordat je het wilt veranderen,” merkte mijn dominee-zwager Paul op toen ik hem voor de podcast interviewde. En een kerk kun je dus ook niet zomaar ‘maken’… Net als dat je geen extra uren in een dag kunt ‘maken’.
Misschien moet ik ook eens iets meer van de tijd gaan houden.
Meest gelezen
- Lisa reisde met Teun Föhn door de Biblebelt: 'Het raakte me hoe mensen naar elkaar omzien'
Kijktip
Lisa reisde met Teun Föhn door de Biblebelt: 'Het raakte me hoe mensen naar elkaar omzien'
- Hoe Dankdag ontstond, en waarom het meer is dan een ouderwetse traditie
Uitleg
Hoe Dankdag ontstond, en waarom het meer is dan een ouderwetse traditie
Lees ook
- Relatietherapeut Feniks de la Fosse: 'Ik vind het heerlijk om met mijn man achter de pannen te staan'
Het weekend van Feniks de la Fosse
Relatietherapeut Feniks de la Fosse: 'Ik vind het heerlijk om met mijn man achter de pannen te staan'
- Wat als Sinterklaas ons meer leert over God dan we denken: een verhaal van goedheid en genade
Inspiratie
Wat als Sinterklaas ons meer leert over God dan we denken: een verhaal van goedheid en genade
- EO-presentator Anne-Mar Zwart schrijft boek over vruchtbaarheidsproblemen
Nieuw boek
EO-presentator Anne-Mar Zwart schrijft boek over vruchtbaarheidsproblemen







