'Ik stond op het dak, klaar om te springen'
2 november 2023 · 08:05
Update: 3 november 2023 · 13:50
Koen Gerbrands voelt zich vanaf zijn jeugd minderwaardig en lijdt daardoor aan depressies. Als hij na een heftige tijd zijn vrouw ontmoet, lijkt het leven hem weer toe te lachen. Ze trouwen en krijgen twee kinderen. Maar dan gebeurt er iets waardoor hij terugvalt in zijn destructieve cirkel.
Koen heeft een moeizame jeugd en voelt zich anders dan de rest. Als tiener wordt Koen steeds depressiever. Die pijn verdooft hij met alcohol. Koen gaat geloven dat zijn leven voorbestemd is om slecht af te lopen. Hij zoekt wanhopig naar oplossingen in het duistere en occulte hoeken.
Voorspoedig
Als Koen na verloop van tijd zijn vrouw ontmoet, neemt zijn leven een positieve wending. Alles loopt op rolletjes en hij doet zijn best om een goede vader en partner te zijn. Zelfs op zijn werk lopen de zaken voorspoedig. Het verleden lijkt hij achter zich te laten als hij zelfs tot het geloof komt.
Wanhopig
Toch staat Koen in januari 2020 dronken op het dak van zijn huis. “Allerlei duistere gedachten gingen door mijn hoofd,” vertelt Koen. “Ik dacht: hier houdt het leven op, dit is de laatste dag van mijn bestaan.” Zijn huis wordt omringd door familie, vrienden, de pers en hulpdiensten. Iedereen houdt de adem in. Koen staat op het dak, klaar om te springen. Wat is er gebeurd? En hoe loopt dit af?
Heb je suïcidale klachten of ken je iemand in je omgeving? Praat er anoniem en vertrouwelijk over met de hulpverleners van 113 via de telefoon of chat. Bel gratis: 0800-0113 of chat via 113.nl
De weergave van Facebook vereist jouw toestemming voor social media cookies.
De Verandering,
Meest gelezen
- Nieuw seizoen Meer dan verwacht: ‘Zeker moeders kunnen soms best scherp zijn naar elkaar’
Nieuw seizoen Meer dan verwacht: ‘Zeker moeders kunnen soms best scherp zijn naar elkaar’
- Drielingouders Mieke en Nick: ‘Het is niet alleen leuk en schattig, maar ook heel intens’
Persoonlijk verhaal
Drielingouders Mieke en Nick: ‘Het is niet alleen leuk en schattig, maar ook heel intens’
- Drielingmoeder Tatiana blijft positief, ondanks tegenslagen: ‘Het leven is hard, én mooi’
Persoonlijk verhaal
Drielingmoeder Tatiana blijft positief, ondanks tegenslagen: ‘Het leven is hard, én mooi’
Lees ook
- Column Arjan Lock: Een schenking met eeuwigheidswaarde
Column Arjan Lock: Een schenking met eeuwigheidswaarde
- Renske Luijten in 'Adieu God?': 'Ik geloof niet dat ik ooit echt heb geloofd'
Renske Luijten in 'Adieu God?': 'Ik geloof niet dat ik ooit echt heb geloofd'
- Vader Peter tegen zoon Jesse: ‘Doe het op jouw manier, dat is de juiste’
Vader Peter tegen zoon Jesse: ‘Doe het op jouw manier, dat is de juiste’
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.