Jandino in 'Een buitengewoon gesprek' over heftige jeugd
3 juni 2025 · 13:26
Update: 3 juni 2025 · 13:26
Comedian en acteur Jandino Asporaat laat een heel andere kant van zichzelf zien. De grappenmaker vertelt over zijn heftige jeugd, zijn eerste koude kennismaking met Nederland en zijn zware tijd in een internaat. De journalisten - mensen met autisme - leggen feilloos de vinger op zijn meest gevoelige plek als het gaat over het intense gemis van een vader. Er volgt een emotioneel gesprek met de onvermijdelijke stoot humor en een brede lach, die ook bij Jandino hoort.
'Toen we naar Nederland verhuisden, heb ik zeven maanden in een internaat gezeten. Het was de meest moeilijke maar ook waardevolle tijd van mijn leven. Dat internaat was omdat het mijn moeder psychisch teveel werd. Een internaat is een verschrikkelijke plek. Je bent onbeschermd. Er zijn ook veel andere kinderen die veel pijn hebben en beschadigd zijn, dat worden de pestkoppen en die maken elkaar kapot. Om mijn zusje te beschermen stond ik op een gegeven moment met een mes tegenover een andere jongen. Ik vond het geen fijne plek, maar ik ben dankbaar dat ik daar doorheen ben gegaan, nu kan ik veel beter met klappen omgaan.'
Een internaat is een verschrikkelijke plek. Je bent onbeschermd.
Waardevolle inzichten
Een buitengewoon gesprek is gebaseerd op het Franse televisieformat The A Talks. Het format is bedacht door de beroemde filmregisseurs Olivier Nakache en Eric Toledano, bekend van de filmhit Intouchables. Het programma heeft als doel om ongefilterde, oprechte gesprekken vast te leggen, waarin zowel de BN’er als de mensen met een autismespectrumstoornis (ASS) centraal staan. Deze bijzondere interacties bieden niet alleen een verrassende kijk op het leven van de BN’er, maar geven ook waardevolle inzichten in de unieke wereld van mensen die normaal gesproken niet in de schijnwerpers staan. De EO creëert graag ruimte voor deze betekenisvolle ontmoetingen.
Meest gelezen
- Wat betekent Pinksteren?
En wat heeft Pinksteren met de heilige Geest te maken?
Wat betekent Pinksteren?
- Hemelvaartsdag: waarom vieren we Jezus’ afscheid?
"Hij op de achtergrond, wij naar de voorgrond"
Hemelvaartsdag: waarom vieren we Jezus’ afscheid?
- Hanna Verboom: ‘Iedereen heeft ups en downs. Bij mij kunnen ze extremer zijn’
Persoonlijk verhaal
Hanna Verboom: ‘Iedereen heeft ups en downs. Bij mij kunnen ze extremer zijn’
Lees ook
- Nieuw seizoen Meer dan verwacht: ‘Zeker moeders kunnen soms best scherp zijn naar elkaar’
Nieuw seizoen Meer dan verwacht: ‘Zeker moeders kunnen soms best scherp zijn naar elkaar’
- Pleegmoeder Amy: ‘Is dat jouw echte vader, of je nep papa?’
Column
Pleegmoeder Amy: ‘Is dat jouw echte vader, of je nep papa?’
- Column Arjan Lock: 'Na de val van het kabinet heb ik meer vragen dan antwoorden'
Hoe gaat het met de toekomst van het publieke bestel?
Column Arjan Lock: 'Na de val van het kabinet heb ik meer vragen dan antwoorden'
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.