Jezus’ ouderlijk huis gevonden?
6 maart 2015 · 16:15
Update: 15 november 2024 · 10:20
Een Britse archeoloog claimt dat een eerste-eeuwse woning, gevonden onder een klooster in Nazareth, Jezus’ ouderlijk huis kan zijn geweest.
Dr. Ken Dark van de Universiteit van Reading (Groot-Britannië) beargumenteert het niet onmogelijk is dat Jezus in het huis geleefd heeft.
Jezus van Nazareth
Volgens de Bijbel groeide Jezus op in Nazareth voordat hij zijn geboortestad verliet om wonderen te verrichten. Momenteel is Nazareth een stad met 60.000 inwoners. De meerderheid van de inwoners is moslim.
Locatie
Dark en zijn team begonnen de uitgravingen onder het klooster van de Zusters van Nazareth in 2006. Hij ontdekte toen een eerste-eeuws huis met binnenplaats, compleet met deuren en ramen, uitgehouwen uit rots. “De mogelijkheid dat Jezus hier geleefd heeft, is gebonden aan de locatie”, aldus Dark. “Het is altijd moeilijk om een archeologisch bewijs te linken aan specifieke mensen.”
Mogelijk?
Ken Dark gebruikte eerst conventionele archeologische methodes om zowel het huis als een een Byzantijnse kerk die daaroverheen was gebouwd te dateren, en concludeerde toen dat de kerk ooit groot genoeg was om de pelgrims eeuwen geleden te hebben aangetrokken. Of Darks opgraving het huis is waar Jezus opgroeide, is niet mogelijk om te zeggen op grond van archeologische onderzoeken. “Maar aan de andere kant, er is geen goede archeologische reden om zo’n identificatie als onmogelijk te bestempelen.”
Bron: Huffington Post / Foto: Flickr
Meest gelezen
- Is de bloedmaan een Bijbels teken van de eindtijd?
Verklaarbaar verschijnsel of profetie?
Is de bloedmaan een Bijbels teken van de eindtijd?
- Eva werd online gechanteerd met naaktfoto’s: ‘Ik kon mezelf niet zien zonder me vies te voelen’
Wil je zien
Eva werd online gechanteerd met naaktfoto’s: ‘Ik kon mezelf niet zien zonder me vies te voelen’
- Raven van Dorst in 'De Kist': ‘Ik vind de wereld geen fijne plek om te zijn’
'De Kist', donderdag 18 september, 20:30 uur, NPO 2
Raven van Dorst in 'De Kist': ‘Ik vind de wereld geen fijne plek om te zijn’
Lees ook
- Dubbele diagnose: hoe ADHD en autisme (AuDHD) elkaar tegenwerken én helpen
Tot op de bodem
Dubbele diagnose: hoe ADHD en autisme (AuDHD) elkaar tegenwerken én helpen
- 10 vragen aan zanger Christian Verwoerd: 'Zaterdag is mijn rustdag'
Hoe ontspant de liedschrijver?
10 vragen aan zanger Christian Verwoerd: 'Zaterdag is mijn rustdag'
- Zo geef je je gelukshormonen een boost
Dopamine, serotonine, oxytocine en endorfine
Zo geef je je gelukshormonen een boost
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.