Johan Rudolph Thorbecke, het grote voorbeeld van Mark Rutte
De strijd om het Binnenhof, vrijdag, 22.20 uur, NPO 2
5 februari 2021 · 11:00| Leestijd:2 min
Update: 15 november 2024 · 08:36
Johan Rudolph Thorbecke (1798-1872) is het politieke voorbeeld van demissionair premier Mark Rutte. Wouke van Scherrenburg verdiept zich in De strijd om het Binnenhof (NTR) in het leven van deze liberale politicus, die we vooral kennen van de grondwet die hij schreef.
In veel opzichten is Thorbecke is de man die in veel opzichten de basis legt voor het nieuwe Nederland. En niet alleen vanwege zijn veelgeroemde Grondwet, zien we vanavond in De strijd om het Binnenhof. Thorbecke groeit op in een arm gezin en wordt door zijn ambitieuze vader klaargestoomd voor iets groots. Hoe groot, dat kan zelfs zijn vader niet bevroeden.
(Tekst loopt door onder de foto.)
Presentator Wouke van Scherrenburg gaat in het 'Torentje' langs bij premier Mark Rutte, die in Thorbecke zijn grote voorbeeld ziet. Ook ontmoet ze SGP-voorlichter Menno de Bruyne. Wat kan hij haar vertellen over grondwet die Thorbecke schreef en de rol van koning Willem II?
Jacob Jutte als Thorbecke
In deze aflevering van De strijd om het Binnenhof speelt acteur Jacob Jutte de rol van de jonge Johan Rudolph Thorbecke. Guy Clemens en Roos van Erkel kruipen in de huid van zijn ouders.
De strijd om het Binnenhof: Johan Rudolph Thorbecke
Vrijdag 5 februari, 22.20 uur, NPO 2
Beeld: NTR
Meest gelezen
- Zó voorkom je mentale klachten: de mentale schijf van vijf
Wil je weten
Zó voorkom je mentale klachten: de mentale schijf van vijf
- Geen felle debatten maar échte gesprekken in ‘Een buitengewoon gesprek’
Wil je zien
Geen felle debatten maar échte gesprekken in ‘Een buitengewoon gesprek’
- De stemmingsstoornis PMDD dreef Heleen maandelijks tot wanhoop: ‘Ik wilde zo graag rust in mijn hoofd’
Persoonlijk verhaal
De stemmingsstoornis PMDD dreef Heleen maandelijks tot wanhoop: ‘Ik wilde zo graag rust in mijn hoofd’
Lees ook
- 'Ik stond op het punt om mezelf door het hoofd te schieten'
Het verhaal van Joop Gottmers in 'De Verandering'
'Ik stond op het punt om mezelf door het hoofd te schieten'
- ‘Gezichten van Gaza’: online serie met Kefah Allush
Tusssen oorlog en toekomst
‘Gezichten van Gaza’: online serie met Kefah Allush
- Vriendschap en verlies in nieuw seizoen 'Vrienden na het leven’
Verlies dat verbindt en versterkt
Vriendschap en verlies in nieuw seizoen 'Vrienden na het leven’
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.