'Laat het alsjeblieft de piep van een bewakingsmonitor zijn'
28 februari 2024 · 15:27
Update: 19 maart 2024 · 10:17
Piep... piep... piep... Je kent vast wel het gepiep van een medische bewakingsmonitor. Misschien wel omdat je zelf in het ziekenhuis hebt gelegen of er bij iemand op bezoek was. Anders ken je het misschien van populaire medische tv-series.
Ik heb vaak stiekem een gebedje gedaan op het moment dat we bij een reanimatie geen hartslag meer kregen, ondanks alle pogingen. Vaak heb ik gefantaseerd hoe het zou zijn als op mijn gebed de monitor weer hartslag zou laten zien... piep... piep... piep… terwijl alle collega’s mij verbaasd aan zouden kijken. Dat is een verlangen en een droom die weer heftig bij me naar boven kwam toen ik het verhaal hoorde van Albert.
Ik ben met EO-Metterdaad naar mijn geboorteland Armenië afgereisd om de vluchtelingen te bezoeken die recent massaal uit een Armeense enclave verdreven zijn vanwege de etnische zuivering door Azerbeidzjan. EO-Metterdaad is samen met de lokale partners betrokken bij noodhulp voor deze vluchtelingen die alles zijn kwijtgeraakt. De geboden hulp voorziet in primaire levensbehoeften, opleiding en onderwijs voor een nieuwe baan, het opstarten van een eigen bedrijf, maar ook in traumaverwerking.
Samen met een bevriende voorganger bezocht ik Albert en zijn vrouw Nora. Dit gezin met twee kleine kinderen wordt ook ondersteund door de kerk. Granaatscherven hebben de borstkas van Albert doorboord, en één scherf zelfs zijn hart. Terwijl zijn hoogzwangere vrouw thuis achterbleef, is Albert geëvacueerd naar een ziekenhuis. Onderweg is zijn hart gestopt. De verpleegkundige heeft met tranen in haar ogen een laken over zijn lichaam gelegd. Maar dan gebeurt het wonder waar ik als spoedeisendehulparts vaak naar verlang. Piep… piep… piep… Zijn hart begint weer te kloppen.
Hoe Albert tegen iedere verwachting in de operaties overleeft en na een periode van coma weer dapper terugkeert naar zijn dorp, heb ik vast kunnen leggen in een reportage voor EO-Metterdaad. Met een brok in mijn keel, tranen in mijn ogen en kippenvel zat ik op de bank naast Albert en Nora. Ooit was ik ook een vluchteling, nu mag ik leven in overvloed en iets betekenen voor deze mensen. Als er dan ‘gepiep’ is in mijn leven, laat het a.u.b. de piep van een bewakingsmonitor zijn.
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Meest gelezen
- Is de bloedmaan een Bijbels teken van de eindtijd?
Verklaarbaar verschijnsel of profetie?
Is de bloedmaan een Bijbels teken van de eindtijd?
- Eva werd online gechanteerd met naaktfoto’s: ‘Ik kon mezelf niet zien zonder me vies te voelen’
Wil je zien
Eva werd online gechanteerd met naaktfoto’s: ‘Ik kon mezelf niet zien zonder me vies te voelen’
- Raven van Dorst in 'De Kist': ‘Ik vind de wereld geen fijne plek om te zijn’
'De Kist', donderdag 18 september, 20:30 uur, NPO 2
Raven van Dorst in 'De Kist': ‘Ik vind de wereld geen fijne plek om te zijn’
Lees ook
- Jeroen overwon zijn eenzaamheid en zet zich nu in om andere jongeren te helpen
Nieuwe EO-docu: Wie kent mij nog?
Jeroen overwon zijn eenzaamheid en zet zich nu in om andere jongeren te helpen
- Waarom de kerk gelukkiger maakt dan de voetbalclub
Johan Graafland over zijn boek 'Geloven maakt gelukkig'
Waarom de kerk gelukkiger maakt dan de voetbalclub
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.