
Lazarus tipt: 40-dagen boek, remonstrantse glossy en een runaway non
15 februari 2019 · 16:49| Leestijd:3 min
Update: 28 november 2024 · 09:54
Een gratis leesplan voor de 40-dagentijd, een nieuwe glossy en een Middeleeuwse runaway non. Dit zijn de wekelijkse lees- en kijktips van Lazarus.
40 dagen Johannes
Wil je bewust toeleven naar Pasen? Ook het Nederlands Bijbelgenootschap wil je daarbij helpen met een leesplan om je in 40 dagen door het evangelie van Johannes te leiden. Er is een gratis online leesplan waarvoor je je kunt aanmelden, maar je kunt nu ook een gratis 40-dagenboek bestellen. Daarin vind je overdenkingen, bezinningsvragen en doe-opdrachten. Op=op, dus wees er snel bij.
Remonstrantse glossy
Dit jaar is het 400 jaar geleden dat de Synode van Dordrecht plaatsvond. Het is ook 400 jaar geleden dat op die Synode werd besloten dat er voor de ‘rekkelijke gelovigen’ of remonstranten geen plaats meer was in de protestantse kerk. De remonstrantse dominees werden letterlijk in een kar geladen en de grens overgezet. Dat was echter niet het einde. Daarom vieren de Remontstranten hun verjaardag met een prachtige glossy ‘Get Out’. Met verhalen over de kernwaarden van de remonstranten, een interview met minister Wopke Hoekstra en een prachtig dubbelgesprek tussen Christa Anbeek en Inez van Oord. Vanaf 1 maart is-ie verkrijgbaar.
Geen remonstrant? Dan kun je ‘m hier bestellen.
Middeleeuwse runaway non
Engelse historici van de universiteit van York hebben een bijzonder verhaal ontdekt over een non, die in de Middeleeuwen haar eigen dood in scene zette en zo het klooster en celibaat ontvluchtte. Of in de woorden van de bisschop die het optekende ‘de weg van de vleselijke lust koos’.
De historici ontdekten de brief uit 1318 in de bisschoppelijke archieven. In de brief waarschuwde toenmalige bisschop Melton de deken van Beverly over het schandalige gerucht over de benedictijnse non Joan, die deed alsof ze ziek was, een dummy maakte die op haar leef en zo iedereen om de tuin leidde en ontsnapte. Je leest het hele verhaal hier.
Trey Pearson na zijn coming-out
Trey Pearson was zanger van christelijke band Everyday Sunday. In 2016 maakte hij via een brief bekend dat hij gay was en daar al 20 jaar in het geheim mee worstelde. Zijn hele leven stond op z’n kop: hij scheidde van zijn vrouw en werd geweigerd op christelijke muziekfestivals. In dit interview vertelt hij hoe het nu met hem gaat.
kijktip: Morgen (zaterdag 16 februari) blikt Jacobine Geel met diverse betrokkenen terug op het kerkasiel. De uitzending begint om 17.35 uur op NPO 2.
Meest gelezen
- Liefde op de EO-Jongerendag van 1977 – en nu nog steeds bij elkaar: ‘Het begon op de tribune'
Interview
Liefde op de EO-Jongerendag van 1977 – en nu nog steeds bij elkaar: ‘Het begon op de tribune'
- ‘Rail Away’ stopt, maar eerst start nog een nieuw seizoen mét jubileumaflevering
Kijktip & interview
‘Rail Away’ stopt, maar eerst start nog een nieuw seizoen mét jubileumaflevering
- EO moet bezuinigen op programmering en organisatiekosten
EO moet bezuinigen op programmering en organisatiekosten
Lees ook
- Jan Martijn Abrahamse: Waarom we de heilige droom moeten koesteren, ondanks de chaos om ons heen
De Bijbel Open
Jan Martijn Abrahamse: Waarom we de heilige droom moeten koesteren, ondanks de chaos om ons heen
- In deze donkere adventstijd belooft God ons een Lichte toekomst. Hoe deel jij dit licht?
Visie op de Bijbel
In deze donkere adventstijd belooft God ons een Lichte toekomst. Hoe deel jij dit licht?
- Lida verrast duizenden onbekenden met kaartjes: 'Soms is onverwachte post precies wat iemand nodig heeft'
Inspiratie
Lida verrast duizenden onbekenden met kaartjes: 'Soms is onverwachte post precies wat iemand nodig heeft'






