
Luistertip: de podcast 'De verwarde cavia'
Moet je horen
9 mei 2025 · 09:00| Leestijd:2 min![]()
Update: 26 mei 2025 · 10:47
Door de enorme hoeveelheid podcasts, zie je tegenwoordig door de bomen het bos niet meer. Daarom helpt 'Visie' een handje: Wij tippen je wekelijks een ontroerende, leerzame of grappige podcast. Deze week: 'De verwarde cavia'.
Waar gaat de podcast 'de verwarde cavia' over?
Het verhaal gaat over Cavia. Ja, een echte cavia, die op de communicatieafdeling van een kantoor werkt. Ze krijgt daar met van alles te maken: van roddelende collega’s tot de meest gênante mailblunders. Nogmaals: een cavia die mensendingen doet! Alleen het idee al bezorgt mij een glimlach.
Klopt, je kent het misschien al als boek. Maar geloof me, het is véél leuker als Paulien Cornelisse het zelf aan je voorleest.
Waarom zou ik 'm luisteren?
Deze podcast zit vol humor en luchtigheid. Perfect om gewoon lekker aan te zetten, mee te grinniken en je voor te stellen hoe Cavia aan een bureaustoel zit en personeelsfeestjes afstruint. En zoals ik al zei: de stem van Paulien maakt het allemaal nóg leuker.
En waarom niet?
Als je op zoek bent naar diepe filosofische inzichten, dan is dit niet jouw podcast. Maar zelfs dan zeg ik: luister! We kunnen name- lijk allemaal wel een beetje Cavia in ons leven gebruiken.
De weergave van Spotify vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Leuk om te weten:
Paulien komt met deel twee: Cavia, terug op kantoor. Vanaf november te koop als boek en hopelijk snel ook te beluisteren.
Geschreven door: Eline Westland
Meest gelezen
- Documentairemaker Maartje over de Vlaardingse pleegkinderen: ‘Met elk gesprek werd het verhaal gruwelijker dan gedacht’
Interview
Documentairemaker Maartje over de Vlaardingse pleegkinderen: ‘Met elk gesprek werd het verhaal gruwelijker dan gedacht’
- Gert-Jan Segers over de ziekte van zijn moeder: 'Ik zie haar steeds vaker in de mist verdwijnen'
Column
Gert-Jan Segers over de ziekte van zijn moeder: 'Ik zie haar steeds vaker in de mist verdwijnen'
- Van KLM naar Kenia: Joost en Ruth verruilden hun goedbetaalde baan voor een leven als zendingspiloot
Interview
Van KLM naar Kenia: Joost en Ruth verruilden hun goedbetaalde baan voor een leven als zendingspiloot
Lees ook
- Rail Away viert feest met jubileumaflevering en nachttrein-special over wereldspoorlijnen
Kijktip
Rail Away viert feest met jubileumaflevering en nachttrein-special over wereldspoorlijnen
- Paul vocht tegen ziekte en pijn, maar bleef zingen over liefde, hoop en genade
Kijktip
Paul vocht tegen ziekte en pijn, maar bleef zingen over liefde, hoop en genade
- Van pandavideo naar racisme. Hoe snel duwt social media je een bepaalde kant op?
Reportage
Van pandavideo naar racisme. Hoe snel duwt social media je een bepaalde kant op?





