Marieke werd verkracht door haar bodyguard
9 april 2025 · 10:38
Update: 9 april 2025 · 10:38
Marieke van Rijs droomt al op jonge leeftijd van een carrière als medisch hulpverlener. Haar droom komt uit als ze tijdens haar studie naar Kenia reist, om daar mensen in nood te helpen. Maar wanneer ze wordt verkracht door haar Keniaanse bodyguard, verandert haar droom in een nachtmerrie.
Omdat het in Kenia niet veilig is voor vrouwen, krijgt Marieke tijdens haar reis bodyguard Mathayo toegewezen. In de eerste maanden van Mariekes reis krijgt ze een goede band met hem. Wat ze nog niet weet, is dat hij stiekem gevoelens voor haar heeft.
Waarom beschermde God me niet
Verkracht
Als de twee een reis door het binnenland van Kenia maken, verandert Mathayo’s karakter. Waar hij eerst lief en zorgzaam was, wordt hij ineens heel dwingend. Wanneer Marieke op de laatste avond van haar reis wakker wordt, ligt hij ineens naast haar in bed. Ze vraagt hem weg te gaan, maar hij gaat verder en verkracht haar. Wanneer Marieke later zwanger blijkt van Mathayo, voelt het alsof haar toekomst overhoop ligt. “Ik vroeg me wanhopig af: Ik ben toch Gods kind, waarom beschermt Hij me niet?”
De Verandering
Gevolgen
Marieke denkt na de verkrachting nooit meer een man te kunnen vertrouwen, maar ontmoet dan Wouter. Ze trouwen, maar herinneringen aan vroeger blijven Mariekes leven beheersen. “Gevoelens van boosheid, die ik naar Mathayo had, uitte ik naar Wouter. Ik duwde hem weg.”
Vergeving
Uiteindelijk helpt intensieve therapie Marieke verder, maar er blijft iets knagen. “Mensen zeiden dat ik Mathayo moest vergeven. Ik dacht dat dit niet nodig was, omdat ik mezelf niet als slachtoffer kon zien. Er was niks te vergeven.” Een bijzonder gesprek met een vrouw uit haar kerk leidt ertoe dat Marieke Mathayo in gebed vergeeft. “Die bewuste keuze was zo bevrijdend.”
Wanneer Mariekes dochter later de wens krijgt naar Kenia te gaan, staat Marieke ineens weer oog in oog met Mathayo, die haar zo veel leed bezorgde.
Hoe de ontmoeting tussen Mathayo en Marieke verliep, zie je in De Verandering.
Tekst: Willemijn Bakker
Meest gelezen
- Nieuw seizoen Meer dan verwacht: ‘Zeker moeders kunnen soms best scherp zijn naar elkaar’
Nieuw seizoen Meer dan verwacht: ‘Zeker moeders kunnen soms best scherp zijn naar elkaar’
- Drielingouders Mieke en Nick: ‘Het is niet alleen leuk en schattig, maar ook heel intens’
Persoonlijk verhaal
Drielingouders Mieke en Nick: ‘Het is niet alleen leuk en schattig, maar ook heel intens’
- Hanna Verboom: ‘Iedereen heeft ups en downs. Bij mij kunnen ze extremer zijn’
Persoonlijk verhaal
Hanna Verboom: ‘Iedereen heeft ups en downs. Bij mij kunnen ze extremer zijn’
Lees ook
- Dit is het ideale weekend van Matthijs Vlaardingerbroek
‘Midden in de natuur ben ik zeer gelukkig’
Dit is het ideale weekend van Matthijs Vlaardingerbroek
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.