Marleen Stelling bezoekt Allerzielen-herdenking
6 november 2021 · 08:00
Update: 15 november 2024 · 10:13
Ieder jaar worden op Allerzielen overledenen herdacht. Zaterdag staat Ik mis je in een special stil bij deze dag, die altijd op 2 november wordt gehouden. Presentator Marleen Stelling volgt een aantal bezoekers en deelnemers van de jaarlijkse herdenkingsbijeenkomst op begraafplaats Orthen in Den Bosch.
“Rouwen is vaak een proces waarin mensen zich ook eenzaam kunnen voelen," zegt Marleen Stelling. "Daarom is het fijn dat mensen met Allerzielen elkaar opzoeken en samen hun dierbaren herdenken." Op begraafplaats Orthen in Den Bosch praat Marleen in Ik mis je met dansdocent Geraldine. Zij voert samen met haar dansgroep een choreografie uit ter nagedachtenis aan leerling Indy (17). Zij overlijdt in 2018 na een ernstig verkeersongeval.
(Tekst loopt door onder de foto.)
In Ik mis je ontmoeten we ook Lianne, voor wie het dertig jaar geleden is dat ze haar geliefde man Jan verloor. Inmiddels is Lianne zeven jaar ouder dan haar man ooit is geworden. Patrick herdenkt zijn vader met wie hij een zeer hechte band had. Zijn vader overleed dit jaar. Kunstenaar Jan van Ruitenburg verzamelt materiaal op de begraafplaats om te verwerken in zijn natuurlijke kunststukken, waarmee hij exposeert tijdens de herdenking.
Ik mis je-special over Allerzielen
Zaterdag 6 november, 19.15 uur, NPO 2
Kijk 'Ik mis je' hier terug
Meest gelezen
- Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
Elbert over alle kinderprogramma's die zijn gezin kijkt
Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
- Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
‘Een van m’n zussen riep: ‘Jezus, red onze broertjes!’’
Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
- Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
'Het graf van Rachel': 6 mei om 22.20 uur bij de EO op NPO 2.
Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
Lees ook
- Zien: 3 acteurs over hun rol in EO-serie 'De Vuurwerkramp'
Zien: 3 acteurs over hun rol in EO-serie 'De Vuurwerkramp'
- 'Verheerlijking van het moederschap (in het kader van moederdag) is zooooo stom!'
‘Ons leven samen is leuk’
'Verheerlijking van het moederschap (in het kader van moederdag) is zooooo stom!'
- Heb ik het genormaliseerd? Ik hoop toch van harte van niet
Column van Tijs van den Brink
Heb ik het genormaliseerd? Ik hoop toch van harte van niet
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.