
Martijn Rutgers: 'Romantisch beeld kerk bij grofvuil gezet'
Voorganger over geloof en leven; zaterdag, 22.00 uur, NPO Radio 5
16 mei 2020 · 16:43| Leestijd:2 min![]()
Update: 15 november 2024 · 10:05
In het radioprogramma Onderweg (EO) is voorganger Martijn Rutgers te gast. Niemand had in zijn jonge jaren durven voorspellen dat hij voorganger zou worden. Als rechtenstudent in Leiden hield hij er een nogal ruige levensstijl op na. Tot die ene avond dat hij met drie bier in zijn handen stond en met zichzelf werd geconfronteerd.
Martijn Rutgers vertelt in Onderweg hoe hij tot geloof kwam. Hij werd voorganger in megakerk Crossroads en is vandaag de dag werkzaam in een kleinere multiculturele kerk in Amsterdam Nieuw-West die OASE heet. Het leven van een voorganger gaat niet over rozen. "Mijn romantische beeld van de kerk heb ik bij het grofvuil gezet," vertelt Martijn.
De afgelopen drieënhalf jaar heb ik mijn eigen gebrokenheid leren kennen
De voorganger is wel enorm enthousiast over zijn gemeente in Amsterdam West. Het is een diverse club van uiteenlopende culturen en van arme en rijkere mensen. Toch is er ook veel leed.
'Eigen gebrokenheid leren kennen'
Martijn heeft ontdekt dat het delen van zijn eigen leed ook belangrijk is. "De afgelopen drieënhalf jaar heb ik mijn eigen gebrokenheid leren kennen," zegt hij. Ook is hij meer ruimte in zijn agenda gaan maken voor wandelen: "Voor mij is stilte steeds belangrijker geworden." Naast zijn werk als voorganger is hij sinds kort ook een aantal uur per week werkzaam als coach.
Onderweg: Martijn Rutgers
Zaterdag 16 mei, 22.00 uur, NPO Radio 5
Meest gelezen
- Liefde op de EO-Jongerendag van 1977 – en nu nog steeds bij elkaar: ‘Het begon op de tribune'
Interview
Liefde op de EO-Jongerendag van 1977 – en nu nog steeds bij elkaar: ‘Het begon op de tribune'
- ‘Rail Away’ stopt, maar eerst start nog een nieuw seizoen mét jubileumaflevering
Kijktip & interview
‘Rail Away’ stopt, maar eerst start nog een nieuw seizoen mét jubileumaflevering
- EO moet bezuinigen op programmering en organisatiekosten
EO moet bezuinigen op programmering en organisatiekosten
Lees ook
- Jan Martijn Abrahamse: Waarom we de heilige droom moeten koesteren, ondanks de chaos om ons heen
De Bijbel Open
Jan Martijn Abrahamse: Waarom we de heilige droom moeten koesteren, ondanks de chaos om ons heen
- In deze donkere adventstijd belooft God ons een Lichte toekomst. Hoe deel jij dit licht?
Visie op de Bijbel
In deze donkere adventstijd belooft God ons een Lichte toekomst. Hoe deel jij dit licht?
- Lida verrast duizenden onbekenden met kaartjes: 'Soms is onverwachte post precies wat iemand nodig heeft'
Inspiratie
Lida verrast duizenden onbekenden met kaartjes: 'Soms is onverwachte post precies wat iemand nodig heeft'





