Oase Belgische 'bosgeuzen' gaat onzekere toekomst tegemoet
22 september 2021 · 14:00
Update: 15 november 2024 · 09:53
Verscholen in de Vlaamse Ardennen ligt de enige protestante enclave van België: Korsele. In Oases in de Lage Landen neemt EO-presentator Kefah Allush er een kijkje. Hij ontdekt dat deze oase zijn unieke karakter kwijt dreigt te raken.
Ooit was deze plek een toevluchtsoord voor gelovigen die zich niet wilden onderwerpen aan de Spaanse koning en het rooms-katholieke geloof. Nu wonen de ‘bosgeuzen’, zoals ze zichzelf noemen, er nog steeds. Presentator Kefah Allush is er vandaag te gast in Oases in de Lage Landen.
De dominee moet op zondag genoegen nemen met zo'n twintig kerkgangers
In Korsele wonen tweehonderd mensen, maar het dreigt een doorsnee Vlaams gehucht te worden. In Oases in de Lage Landen vertelt de dominee dat hij op zondag genoegen moet nemen met zo’n twintig kerkgangers. De oase gaat een onzekere toekomst tegemoet.
Oases in de Lage Landen: Korsele
Woensdag 22 september, 22.20 uur, NPO 2
Kijk 'Oases in de Lage Landen' hier terug
Meest gelezen
- Maaike Martens verloor ‘Wie is de Mol?’: ‘Ik was vereerd dat mensen op mij zaten’
Wil je zien
Maaike Martens verloor ‘Wie is de Mol?’: ‘Ik was vereerd dat mensen op mij zaten’
- Bloedmaan: een Bijbels teken van de eindtijd?
Verklaarbaar verschijnsel of profetie?
Bloedmaan: een Bijbels teken van de eindtijd?
- Het leven van Narita (46) staat op pauze door post-COVID: ‘Ik kan niet eens mijn eigen huishouden doen’
Persoonlijk verhaal
Het leven van Narita (46) staat op pauze door post-COVID: ‘Ik kan niet eens mijn eigen huishouden doen’
Lees ook
- De Ongelooflijke podcast gaat (opnieuw) live
...en jij kunt daar bij zijn!
De Ongelooflijke podcast gaat (opnieuw) live
- ‘Wacht maar tot het niet meer kan’ – Waarom Liesbeth (36) écht geen kinderen wil
Wil je zien
‘Wacht maar tot het niet meer kan’ – Waarom Liesbeth (36) écht geen kinderen wil
- Daan Molenaar maakte de tramaanslag in Utrecht mee
‘Wie ben ik dat ik ben gered?’
Daan Molenaar maakte de tramaanslag in Utrecht mee