Omgaan met mensen die altijd gelijk willen hebben
3 augustus 2018 · 15:45
Update: 15 november 2024 · 10:52
We kennen ze allemaal. De mensen die niet kunnen toegeven en het altijd beter lijken te weten. Zelfs als jij voor de volle 100% weet dat wat ze zeggen niet klopt, dan nog houden ze voet bij stuk. De wetenschap vertelt je waar dit uit voortkomt.
Je zou denken dat dit gedrag voortkomt uit narcisme. Diegene is zo gefixeerd op zijn eigen gelijk, de egoïstische eigenschappen die een narcist heeft passen daar perfect bij. Maar een onderzoek van Fairleigh Dickinson’s Marta Krajniak & co stelt dat de persoon ook andere persoonlijkheidsstoornissen of zelfs géén stoornissen heeft.
Wat wel een rol speelt is de mate van emotionele intelligentie. Als je een hoge emotionele intelligentie hebt, kan je de gevoelens van een ander beter oppikken. Deze mensen kunnen ook hun eigen gedrag aanpassen aan de mensen waar ze bij zijn in plaats van dat ze hun eigen zin doordrukken.
Mensen die altijd hun gelijk willen hebben, hebben een lage emotionele intelligentie. De onderzoekers hebben daarom geconcludeerd dat je deze groep mensen moet laten weten hoe je je voelt. Zij kunnen dit minder goed uit hunzelf oppikken en daarom zijn ze zich ook van geen kwaad bewust.
Nog een tip uit het onderzoek: ga er niet teveel tegenin, maar laat juist zien dat jij je emoties en reactie wel onder controle kan houden. Daar leren zij dan weer van.
Bron: Psychology Today
Meest gelezen
- Is de bloedmaan een Bijbels teken van de eindtijd?
Verklaarbaar verschijnsel of profetie?
Is de bloedmaan een Bijbels teken van de eindtijd?
- Eva werd online gechanteerd met naaktfoto’s: ‘Ik kon mezelf niet zien zonder me vies te voelen’
Wil je zien
Eva werd online gechanteerd met naaktfoto’s: ‘Ik kon mezelf niet zien zonder me vies te voelen’
- Raven van Dorst in 'De Kist': ‘Ik vind de wereld geen fijne plek om te zijn’
'De Kist', donderdag 18 september, 20:30 uur, NPO 2
Raven van Dorst in 'De Kist': ‘Ik vind de wereld geen fijne plek om te zijn’
Lees ook
- Blijf op de hoogte met De Ongelooflijke Podcast
Nieuwsbrief via Substack
Blijf op de hoogte met De Ongelooflijke Podcast
- Wanneer online gamen verandert in sextortion: ‘Hij dreigde mijn moeder iets aan te doen’
Wil je zien
Wanneer online gamen verandert in sextortion: ‘Hij dreigde mijn moeder iets aan te doen’
- Marieke haakt voor een rustiger brein
‘Ik maakte ooit een punker-aap met een elektrische gitaar’
Marieke haakt voor een rustiger brein
Schrijf je hier in voor de Eva-nieuwsbrief
Eva is het magazine voor vrouwen van de EO. In de Eva nieuwsbrief ontvang je wekelijks een selectie van de mooiste artikelen: levensverhalen, artikelen over mentale weerbaarheid, gezondheid en liefde & relaties.
Lees onze privacyverklaring.