Reis door het hart van de Reformatie in 'Rail Away'
17 september 2020 · 13:40
Update: 15 november 2024 · 10:05
In Rail Away (EO) reizen we vanmiddag door Saksen-Anhalt en Thüringen. In deze oostelijke Duitse deelstaten volgen we het spoor van de beroemde kerkhervormer Maarten Luther. Onze reis door het 'hart van de reformatie' eindigt op de Wartburg.
Eerst nemen we een kijkje in Saksen-Anhalt, bij het kleine Slot Oranienbaum. Een stukje Holland in Duitsland. Het werd gebouwd in opdracht van prinses Henriette-Catharina van Oranje-Nassau, een dochter van stadhouder Frederik Hendrik. Prinses Beatrix bezocht het tweemaal. We brengen ook een bezoek aan Wittenberg, de plaats waar Luther in het jaar 1517 zijn 95 stellingen aan de Slotkerk bevestigde. De treinreis begint in Lutherstad Eisleben, waar de kerkhervormer werd geboren en – na veel omzwervingen – ook stierf.
Na een tussenstop in Erfurt eindigt onze reis in Eisenach, een plaats die niet alleen door Luther bekend is. Het is ook de geboorteplaats van Bach, die sterk door Luther is beïnvloed, al leefde hij twee eeuwen later. Boven Eisenach ligt de Wartburg. Hier vertaalde Luther in een luttele tien weken het Nieuwe Testament in ‘gewoon’ Duits. En hier eindigt in deze aflevering van Rail Away onze treinreis door het ‘hart’ van de Reformatie. Een historische omwenteling, waarvan de sporen tot op de dag van vandaag zijn terug te vinden.
Rail Away
Beeld: Rail Away
Meest gelezen
- Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
Elbert over alle kinderprogramma's die zijn gezin kijkt
Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
- Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
‘Een van m’n zussen riep: ‘Jezus, red onze broertjes!’’
Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
- Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
'Het graf van Rachel': 6 mei om 22.20 uur bij de EO op NPO 2.
Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
Lees ook
- Moeder en dochter onder één dak: 'Als ik aan het werk ben, vouwt mijn moeder de was op'
Hoe is het om samen met je moeder te wonen?
Moeder en dochter onder één dak: 'Als ik aan het werk ben, vouwt mijn moeder de was op'
- Het weekend van Anne-Mar Zwart
Presentatrice Anne-Mar Zwart over haar weekend
Het weekend van Anne-Mar Zwart
- Moeder en dochter onder één dak: 'We zijn bij elkaar, maar niet op een kleffe manier’
Hoe is het om samen met je moeder te wonen?
Moeder en dochter onder één dak: 'We zijn bij elkaar, maar niet op een kleffe manier’
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.