Rutger Bregman: 'Door de evolutietheorie verloor ik mijn geloof'
15 september 2019 · 10:00
Update: 12 december 2024 · 13:47
De Britse krant The Guardian noemde hem 'het Nederlandse wonderkind van de nieuwe ideeën'. Hier in Nederland is Rutger Bregman beter bekend als schrijver voor De Correspondent. In De Ongelooflijke Podcast praat de domineeszoon over zijn geloof en zijn nieuwe boek: De meeste mensen deugen, een nieuwe geschiedenis van de mens.
Evolutietheorie en christelijk wereldbeeld
"Op de christelijke school waar ik zat, leerde ik dat de evolutietheorie niet klopt", vertelt Bregman. "Later leerde ik in een hoorcollege van Bas Haring dat het bewijs voor de evolutietheorie overweldigend is. Sindsdien begrijp ik waarom Charles Darwin sprak over het bekennen van een moord. Volgens mij is het moeilijk te combineren met een christelijk wereldbeeld."
Andere wang
In het boek 'De meeste mensen deugen' betoogt Bregman een denkbeeld dat hij zelf in de praktijk geeft. Hij leende op straat geld uit aan een onbekende man die het nooit terugbetaalde. "Als je nog nooit bent opgelicht, heb je te weinig vertrouwen in mensen. De andere wang toekeren wordt vaak omschreven als naïef en soft, maar eigenlijk is het een knetterrationeel principe wat Jezus voorstelde."
Deze aflevering is via de diverse podcastapps te beluisteren. Vind op deze pagina de app waarmee jij wilt luisteren.
Podcast inspiratie nodig?
Neem een kijkje op onze podcastpagina en laat je verrassen of inspireren door de diversiteit aan podcasts. Jouw nieuwe podcast vind je hier zeker.
Podcast inspiratie nodig?
Meest gelezen
- Babette over verlies, vergeving en geloof: ‘Ik vond het tegenstrijdig dat God mijn aardse vader wegnam’
Persoonlijk verhaal
Babette over verlies, vergeving en geloof: ‘Ik vond het tegenstrijdig dat God mijn aardse vader wegnam’
- Maaike Martens verloor ‘Wie is de Mol?’: ‘Ik was vereerd dat mensen op mij zaten’
Wil je zien
Maaike Martens verloor ‘Wie is de Mol?’: ‘Ik was vereerd dat mensen op mij zaten’
- Corine (40) heeft post-COVID: ‘Alles uit mijn leven voor corona ben ik kwijt’
Corona is niet voor iedereen voorbij
Corine (40) heeft post-COVID: ‘Alles uit mijn leven voor corona ben ik kwijt’
Lees ook
- Column Elbert: 'Hoe mijn blokfluit een praatstok werd'
'Geregeld is het aan tafel een kakofonie van gebekvecht'
Column Elbert: 'Hoe mijn blokfluit een praatstok werd'
- 'We zijn Yoran kwijt' - Het aangrijpende verhaal van de familie Krol
Verder na een groot verlies
'We zijn Yoran kwijt' - Het aangrijpende verhaal van de familie Krol
- ‘Blijf nieuwsgierig naar het leven van je puber’
Belle-dag lanceert ouderprogramma
‘Blijf nieuwsgierig naar het leven van je puber’