Senioren herontdekken talenten bij Klusplus
20 juli 2021 · 11:45
Update: 14 november 2024 · 17:00
Het radioprogramma Niet alleen belt deze zomer met verschillende stichtingen die, vanwege hun mooie projecten, het verdienen om in het zonnetje te worden gezet. Zo gaat presentator Henk van Steeg in gesprek Joke Veraart. Joke is vrijwilliger bij Klusplus, een project van Stichting Humanitas, dat ouderen activeert om met hun talenten bij te dragen aan hun omgeving.
Joke: ‘Ik breng mensen bij elkaar. Door middel van een talentenscan - een kaartenspel - kunnen senioren hun talenten herontdekken. De deelnemers doorlopen een klein traject, maar kan ze weer helemaal op een nieuw spoor zetten.’
Joke vervolgt: ‘Laatst hadden we een mevrouw die graag wat meer contact wilde met andere mensen. Ze kweekt bonen op haar balkon en bleek heel veel te weten van het kweken van groentes. Nu heeft ze, samen met haar coach, een buurttuin gevonden waar ze een dag in de week haar kennis deelt. Hoe leuk is dat?’
Luister het hele fragment hier terug (vanaf 00:15). Klik hier voor meer informatie over het Klusplus project.
Meest gelezen
- Is de bloedmaan een Bijbels teken van de eindtijd?
Verklaarbaar verschijnsel of profetie?
Is de bloedmaan een Bijbels teken van de eindtijd?
- Raven van Dorst in 'De Kist': ‘Ik vind de wereld geen fijne plek om te zijn’
'De Kist', donderdag 18 september, 20:30 uur, NPO 2
Raven van Dorst in 'De Kist': ‘Ik vind de wereld geen fijne plek om te zijn’
- Henri Bontenbal (CDA): ‘Lees Johannes 8 voordat je iemand cancelt'
Politiek & Privé
Henri Bontenbal (CDA): ‘Lees Johannes 8 voordat je iemand cancelt'
Lees ook
- Dubbele diagnose: hoe ADHD en autisme (AuDHD) elkaar tegenwerken én helpen
Tot op de bodem
Dubbele diagnose: hoe ADHD en autisme (AuDHD) elkaar tegenwerken én helpen
- 10 vragen aan zanger Christian Verwoerd: 'Zaterdag is mijn rustdag'
Hoe ontspant de liedschrijver?
10 vragen aan zanger Christian Verwoerd: 'Zaterdag is mijn rustdag'
- Zo geef je je gelukshormonen een boost
Dopamine, serotonine, oxytocine en endorfine
Zo geef je je gelukshormonen een boost
Schrijf je hier in voor de EO-nieuwsbrief
Wil je op de hoogte blijven waar de EO mee bezig is? Meld je aan voor de EO nieuwsbrief vol inspirerende verhalen, de nieuwste programma's en waardevolle verdieping. EO. Als je gelooft.
Lees onze privacyverklaring.