'Soms doet de liefde voor mijn dochters gewoon pijn'
14 mei 2019 · 11:19
Update: 15 november 2024 · 08:32
Elise Mannah is zangeres en liedjesschrijfster. Ze is getrouwd met Arjan en moeder van 2 dochters: Roos en Lotte. Af en toe neemt ze ons mee in haar leven en deelt ze wat alledaagse dingen op Facebook. Deze week staat ze stil bij het overlijden van Kinga Bán.
We zijn op vakantie en papa duwt de kinderwagen. Ik ben eventjes een andere winkel binnen gegaan en dat heeft Roos van net 2 jaar al snel door: ‘Mamaaaa, waa beeeeeen je!?’ roept ze bijna zingend.
Niet lang erna sta ik weer voor haar neus. ‘Kiekeboe!’ Roos moet keihard lachen. Alsof ik de meest originele grap ooit heb gemaakt. Man, man, wat hou ik toch van dat meisje. Niet normaal. En dan die andere dame voorin de kinderwagen. Onze Lotte van een half jaar. De leukheid zelve.
Soms doet die liefde voor m’n dochters gewoon een soort van pijn. Bizar hoeveel emoties er in me blijken te zitten nu ik moeder ben. De gedachte dat we ooit afscheid zullen moeten nemen... au. We staan midden in het leven en gelukkig sta ik er niet vaak bij stil. Maar het overlijden van Kinga Ban (37) bepaalt me erbij.
Een vrouw waarvoor ik ontzettend veel respect heb. Drie kinderen heeft ze, deze zangeres, echtgenote, mama. Ze heeft gezongen tot het laatst. En dat heeft ongelofelijk veel mensen geraakt. Inclusief mezelf.
Maar ze was ook echtgenote en mama tot het laatst. En dat raakt me nog meer. ‘Mamaaaa, waa beeeeeen je?’ In dit leven zal ze nooit meer zomaar met een ‘Kiekeboe!’ voor hun neus staan. Au. Wat een verdriet. Geen woorden voor. Kinga zong dit: ‘Als wij afscheid moeten nemen, weet dan dit: het is voor even.’ Ik hoop dat haar man en kinderen daar troost uit zullen putten. En ondertussen blijf ik genieten van mijn gezin. Want dat zong ze ook: ‘Ik schenk nog eens je glas bij nu we bij elkaar zijn. Laat ons proosten op de liefde en onbezorgd genieten’.
Tekst en beeld: Elise Mannah
Meest gelezen
- Nieuw seizoen Meer dan verwacht: ‘Zeker moeders kunnen soms best scherp zijn naar elkaar’
Nieuw seizoen Meer dan verwacht: ‘Zeker moeders kunnen soms best scherp zijn naar elkaar’
- Drielingouders Mieke en Nick: ‘Het is niet alleen leuk en schattig, maar ook heel intens’
Persoonlijk verhaal
Drielingouders Mieke en Nick: ‘Het is niet alleen leuk en schattig, maar ook heel intens’
- Drielingmoeder Tatiana blijft positief, ondanks tegenslagen: ‘Het leven is hard, én mooi’
Persoonlijk verhaal
Drielingmoeder Tatiana blijft positief, ondanks tegenslagen: ‘Het leven is hard, én mooi’
Lees ook
- Column Arjan Lock: Een schenking met eeuwigheidswaarde
Column Arjan Lock: Een schenking met eeuwigheidswaarde
- Renske Luijten in 'Adieu God?': 'Ik geloof niet dat ik ooit echt heb geloofd'
Renske Luijten in 'Adieu God?': 'Ik geloof niet dat ik ooit echt heb geloofd'
- Vader Peter tegen zoon Jesse: ‘Doe het op jouw manier, dat is de juiste’
Vader Peter tegen zoon Jesse: ‘Doe het op jouw manier, dat is de juiste’
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.