Thema-avond 'EO Live' over 'Lente in de kerk'
26 september 2020 · 07:00
Update: 15 november 2024 · 09:21
Hoe staat de kerk er in Nederland voor? We horen de afgelopen jaren veel negatieve geluiden. Kerken lopen leeg, gaan gebukt onder schandalen of worden zelfs gesloten. Toch is er een optimisch tegengeluid. De organisatoren van 'Lente in de Kerk' wijzen erop dat er ook bloei is, hoe kleins soms ook. Zaterdag presenteert Yvonne Sprunken een thema-avond van EO Live over dit initiatief.
Een van de gasten in deze special van EO Live is dominee René van Loon, die begin dit jaar zijn boek Lente in de kerk uitbracht. Hij deed daarvoor onderzoek naar bestaande kerken, kerkplanten of pioniersplekken en naar migrantenkerken in binnen- en buitenland. Zijn conclusie? "Op al deze plekken is sprake van bloei, hoe klein en onzichtbaar soms ook."
'God geeft bloei'
Naar aanleiding van dit succesvolle boek vindt zaterdagavond het online event 'Lente in de Kerk' plaats. Theoloog en wetenschapper William den Boer, die vanavond ook aan het woord komt in EO Live, is de motor achter dit event. Eigenlijk wilde hij een studiedag in de lente houden, maar door corona vindt het online plaats, en pas op 26 september.
(Tekst loopt door onder de foto.)
“We zouden de lente in de kerk vieren in de meteorologische lente, maar dat doen we nu in de herfst,” vertelt Den Boer. “Dat roept meteen vragen op die het hart van deze bijeenkomst raken: wáárom hebben we het over lente in de kerk? Het korte antwoord daarop is: omdat we geloven dat God bloei geeft.”
Lancering online event ‘Lente in de Kerk’
EO Live
Zaterdag, 19.00 uur, NPO Radio 5
Meest gelezen
- Is de bloedmaan een Bijbels teken van de eindtijd?
Verklaarbaar verschijnsel of profetie?
Is de bloedmaan een Bijbels teken van de eindtijd?
- Raven van Dorst in 'De Kist': ‘Ik vind de wereld geen fijne plek om te zijn’
'De Kist', donderdag 18 september, 20:30 uur, NPO 2
Raven van Dorst in 'De Kist': ‘Ik vind de wereld geen fijne plek om te zijn’
- Henri Bontenbal (CDA): ‘Lees Johannes 8 voordat je iemand cancelt'
Politiek & Privé
Henri Bontenbal (CDA): ‘Lees Johannes 8 voordat je iemand cancelt'
Lees ook
- Rob Oudkerk presenteert talkshow van De Joodse Wereld - Wat motiveert hem?
Rob Oudkerk presenteert talkshow van De Joodse Wereld - Wat motiveert hem?
- ‘In het begin denk je nog: iedereen vergeet weleens wat’
Hoe Jan en Ria de Winter omgaan met dementie
‘In het begin denk je nog: iedereen vergeet weleens wat’
- Column Tijs: 'TV is een prachtig medium'
Televisie toont echte emoties
Column Tijs: 'TV is een prachtig medium'
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.