Vrijspraak voor christelijk Pakistaans echtpaar in dodencel
4 juni 2021 · 11:52
Update: 15 november 2024 · 09:28
Het terdoodveroordeelde christelijke Pakistaanse echtpaar Shagufta Kausar en Shafqat Emmanuel werd gisteren in hoger beroep vrijgesproken. De twee zaten al sinds 2013 gevangen op beschuldiging van godslastering.
Het echtpaar werd in 2013 gearresteerd en in 2014 ter dood veroordeeld vanwege blasfemische sms’jes die met de telefoon van Shagufta zouden zijn verstuurd. Het bewijs dat er ligt, wijst er echter op dat de veroordeling ten onrechte plaatsvond. Gisteren is het stel in hoger beroep vrijgesproken. Het echtpaar is verdedigd door dezelfde advocaat die enkele jaren geleden Asia Bibi voor soortgelijke beschuldigingen vrij kreeg, Saïf-ul-Malook.
"Het is voor Shafqat en Shagufta en hun advocaat Saif-ul-Malook nu zaak dat zij een veilig heenkomen krijgen," vertelt ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers. "Ik vind dat Nederland moet doen wat zij kan om daaraan bij te dragen en zich gastvrij moet opstellen. Samen met ChristenUnie-Kamerlid Don Ceder vraag ik het kabinet om zich in te zetten voor een plek waar Shafqat en Shagufta hun leven in veiligheid opnieuw op kunnen bouwen.”
Meest gelezen
- Nieuw gezin in tweede seizoen van 'Meer dan Verwacht'
Vanaf 9 juni dagelijks bij de EO op NPO 1
Nieuw gezin in tweede seizoen van 'Meer dan Verwacht'
- Musicalster Pia Douwes (60): ‘Wat blijft er over na alle glitter en glamour?’
Persoonlijk verhaal
Musicalster Pia Douwes (60): ‘Wat blijft er over na alle glitter en glamour?’
- Cora uit 'Meer van verwacht': 'Na 4 jaar hopen hebben we 3 wonderbaby's'
Nieuw seizoen 'Meer dan Verwacht' bij de EO
Cora uit 'Meer van verwacht': 'Na 4 jaar hopen hebben we 3 wonderbaby's'
Lees ook
- De Bijbel Open |Jan Martijn Abrahamse: 'Hoe leer je Jezus' stem verstaan?'
Johannes 10:11-21
De Bijbel Open |Jan Martijn Abrahamse: 'Hoe leer je Jezus' stem verstaan?'