Wie is Giovanca Ostiana?
7 januari 2020 · 16:20
Update: 19 november 2024 · 15:44
Ze is zangeres, moeder, columnist en presentator en vanaf deze week presenteert ze iedere dinsdagavond samen met Tijs van den Brink de nieuwe latenightshow ‘Op1’. Maak kennis met Giovanca Ostiana (42).
Giovanca studeerde orthopedagogiek aan de Universiteit van Amsterdam, maar koos daarna voor een muzikale carrière. Ze debuteerde in 2008 als solozangeres met het album Subway Silence en won in 2010 de Buma Zilveren Harp, een Nederlandse muziekprijs die werd uitgereikt aan aanstormend talent.
Giovanca op televisie
Giovanca werkte jarenlang als model. Daarnaast deed ze televisie-ervaring op. Zo was ze bij De Wereld Draait Door tafeldame en presenteerde ze de afgelopen twee jaar haar eerste eigen muzikale tv-programma Vrije Geluiden van de VPRO.
Giovanca: “De overstap naar een talkshow voelt alsof iemand mij in een wereld lanceert die ik nauwelijks ken. Wat ik bij Vrije Geluiden deed, is het tegenovergestelde van wat ik nu ga doen. Dat is ontzettend spannend.”
Presentatieduo
Muziek is ‘haar onderwerp’, net als kunst, cultuur, human interest en amusement. Daarmee vormt ze een aanvulling op Tijs van den Brink, die een meer journalistieke achtergrond heeft en geïnteresseerd is in de actualiteit, politiek en sport.
Giovanca: “Tijs ken ik minder dan een maand. Toch heb ik nu al een goed gevoel bij onze samenwerking. Omdat we zo’n verschillende achtergrond hebben, hebben we elkaar echt nodig. Van Tijs hoop ik te leren om ingewikkelde gesprekken aan te gaan. Op mijn beurt hoop ik Tijs te inspireren door de manier waarop ik vragen stel."
Geloof
Hoe Giovanca haar christenzijn meeneemt in de uitzending? “De ene keer zal ons christenzijn zitten in het type gast dat wij uitnodigen, een andere keer in hoe wij gasten benaderen. Ik heb geleerd dat je niet altijd de naam van God hoeft te noemen om Hem uit te dragen.”
Op1
Tekst: Aliene Boele
Meest gelezen
- Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
Elbert over alle kinderprogramma's die zijn gezin kijkt
Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
- Column TimZingt: 'Een effectievere investering dan kennis en kunde is er niet'
TimZingt over effectieve investeringen
Column TimZingt: 'Een effectievere investering dan kennis en kunde is er niet'
- Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
‘Een van m’n zussen riep: ‘Jezus, red onze broertjes!’’
Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
Lees ook
- Van baden in Evian tot ganzen als beveiliging - de gekste feitjes over gevangenis en hotel
Wil je weten
Van baden in Evian tot ganzen als beveiliging - de gekste feitjes over gevangenis en hotel
- Moeder en dochter onder één dak: ‘Mijn moeder loopt echt niet constant bij me naar binnen’
Moeder en (volwassen) dochter onder één dak
Moeder en dochter onder één dak: ‘Mijn moeder loopt echt niet constant bij me naar binnen’
- Column Arjan Lock: ‘Mam, ik lijk steeds meer op jou’
Column Arjan Lock: ‘Mam, ik lijk steeds meer op jou’