Navigatie overslaan
Sluit je aan

Gratis inloggen

Praat mee op onze sites, beheer je gegevens en abonnementen, krijg toegang tot jouw digitale magazines en lees exclusieve verhalen.

Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.

Hulp nodig?

Check de veelgestelde vragen.

NPO Start
Uitgelichte afbeelding

Juf Claudette helpt hongerige kinderen in haar klas

12 juni 2025 · 09:00Metterdaad

Update: vandaag · 11:34

Iedere ochtend loopt juf Claudette uit het Afrikaanse Burundi kilo¬meters naar school, om daar les te geven aan een uitpuilende kleuterklas. Ze ziet dat een van haar leerlingen honger heeft. Kan ze iets betekenen?

“Ze zijn als mijn eigen kinderen”, vertelt Claudette. Ze geeft les aan een klas met ruim vijftig kleuters, zonder schoolspullen en met weinig ruimte. “Ik zorg dat ze zich hier op hun gemak voelen. Mijn grootste drijfveer? Ik wil deze kinderen dingen leren waar ze later wat aan hebben, zodat ze iets kunnen opbouwen.” Juist in Burundi, een van de armste landen ter wereld, is onderwijs ontzettend belangrijk om kinderen kansen te geven voor de toekomst. Naast onderwijs krijgen alle leerlingen dagelijks een voedzame pap.

Zelfhulpgroep

Het valt de juf al langer op dat leerling Megan vaak moe is en zich slap voelt, dus Claudette bezoekt haar alleenstaande vader thuis. “Ik heb vier kinderen voor wie ik in mijn eentje zorg”, zegt hij. “Ik doe mijn best een goede vader te zijn, maar het is lastig om werk te vinden en daarom kan ik niet goed voor mijn kinderen zorgen.” Claudette brengt hem in contact met een zelfhulpgroep van EO Metterdaad-partner Red een Kind. Hier komen ouders wekelijks samen om elkaar te ondersteunen, sparen ze een klein bedrag en kunnen ze elkaar praktisch helpen.

Door de tomeloze inzet van juf Claudette en dankzij de hulp van zelfhulpgroepen kunnen kinderen een betere toekomst krijgen. Help je mee?

EO Metterdaad

Dit artikel hoort bij het programma

EO Metterdaad

EO Metterdaad
Van overleven naar leven: steun gezinnen in Burundi

Dit artikel hoort bij de campagne

Van overleven naar leven: steun gezinnen in Burundi

Van overleven naar leven: steun gezinnen in Burundi

Meest gelezen

Lees ook

Schrijf je hier in voor de Metterdaad-nieuwsbrief

Naast het in beeld brengen van mensen in noodsituaties, dragen we ook bij aan hulp. Dankzij giften en in nauwe samenwerking met Nederlandse christelijke hulpverleningsorganisaties, zijn we in staat om te helpen bij lokale hulp. Blijf met onze nieuwsbrief op de hoogte over de ontwikkelingen en resultaten van onze projecten.

Lees onze privacyverklaring.