
Arie van der Veer: Jongeren bidden te weinig
Gebedsonderzoek van EO BEAM
29 januari 2021 · 10:11| Leestijd:2 min![]()
Update: 14 juli 2022 · 08:33
In wat voor soort kerk hebben jongeren het meeste moeite met bidden? Schamen jongeren zich als ze hardop bidden in een groep? Waar wordt het meest voor gebeden? Met dit onderzoek wilde EO BEAM, het jongerenmerk van de Evangelische Omroep, in kaart brengen hoe christelijke jongeren denken over gebed.
Op de stelling: 'ik bid te weinig' antwoordt 74% van de respondenten met 'ja'. Dit betekent dat als je vier jongeren op een rijtje zet, drie van hen vinden dat ze niet vaak genoeg bidden. Opvallend is hoe ouder deze jongeren (13 tot 20 jaar) worden, hoe vaker ze deze stelling met 'ja' beantwoorden en dus vinden dat ze te weinig bidden.
'Bid-schaamte'
Bij de grote groep die vindt dat ze te weinig bidden, schaamt 53% zich hiervoor tegenover God. Bij vrouwen is deze 'bid-schaamte' iets vaker aanwezig dan bij mannen.
- 98% van de respondenten bidt weleens
- 54% bidt meerdere keren per dag
- 24% bidt één keer per dag
- 14% bidt twee tot drie keer per week
- 4% bidt één keer per week
- 4% bidt minder dan één keer per week
Bid-momenten
60% van de respondenten geeft aan een vast moment te hebben waarop ze bidden. Dit zijn de top drie favoriete bid-momenten:
- Als ik ga slapen (86%)
- Bij het eten (71%)
- Als ik wakker word (28%)
Hier bid ik voor:
- 82% voor vrienden
- 88% voor gezin
- 40% voor vergeving
Vanaf 22 jaar wordt er minder gebeden voor vergeving dan op jongere leeftijd.
Meest gelezen
- ‘Rail Away’ stopt, maar eerst start nog een nieuw seizoen mét jubileumaflevering
Kijktip & interview
‘Rail Away’ stopt, maar eerst start nog een nieuw seizoen mét jubileumaflevering
- Liefde op de EO-Jongerendag van 1977 – en nu nog steeds bij elkaar: ‘Het begon op de tribune'
Interview
Liefde op de EO-Jongerendag van 1977 – en nu nog steeds bij elkaar: ‘Het begon op de tribune'
- De eerste EO-Jongerendag van Elly Zuiderveld: 'Het voelde alsof we een wereld instapten die niet de onze was'
Interview
De eerste EO-Jongerendag van Elly Zuiderveld: 'Het voelde alsof we een wereld instapten die niet de onze was'
Lees ook
- Jan Jense verloor zichzelf in de zorg voor zijn vrouw: ‘Ik raad niemand aan om vijftien jaar je tanden niet te poetsen'
Portret
Jan Jense verloor zichzelf in de zorg voor zijn vrouw: ‘Ik raad niemand aan om vijftien jaar je tanden niet te poetsen'
- Van gevangen naar gelovig: het ongelofelijke verhaal van Max
Kijktip
Van gevangen naar gelovig: het ongelofelijke verhaal van Max
- In de geest van Prediker: 'Train Dreams' over tijd, verlies en wat in het leven werkelijk blijft
Kijktip
In de geest van Prediker: 'Train Dreams' over tijd, verlies en wat in het leven werkelijk blijft





