Bijbel in Gewone Taal online toegankelijk
8 november 2016 · 16:53
Update: 15 november 2024 · 08:28
Vandaag lanceert het Nederlands Bijbelgenootschap (NBG) een vernieuwde versie van de populaire bijbelwebsite debijbel.nl. Grootste verandering: de Bijbel in Gewone Taal (BGT) en de Nieuwe Bijbelvertaling (NBV) zijn online zonder inlog voor iedereen te lezen.
‘Met deze vernieuwing willen we nog meer mensen toegang geven tot de Bijbel in Gewone Taal en de Nieuwe Bijbelvertaling’, zegt NBG-directeur Rieuwerd Buitenwerf. ‘Bovendien verrijken we met een persoonlijke digitale Bijbel de leeservaring’.
Gepersonaliseerd bijbellezen
Met een gratis inlog krijgen gebruikers toegang tot vier extra vertalingen. Via een persoonlijk profiel kunnen gebruikers hun eigen notities en markeringen bijhouden, en gemakkelijk bijbelverzen delen met anderen. Ook kunnen ze hun eigen lettertype en lettergrootte instellen. Zo is het vanaf nu mogelijk een speciaal dyslexie-lettertype te kiezen. Op deze manier wordt de toegankelijkheid van de Bijbel vergroot.
Met de gratis inlog is bovendien een schat aan extra materiaal te vinden, waaronder honderden bijbelse afbeeldingen en kaarten en meer dan duizend verdiepende artikelen.
Bronteksten en extra vertalingen
Mensen die het werk van het NBG steunen met jaarlijks 25 euro of meer, houden toegang tot extra vertalingen, de bronteksten van de Bijbel en meer achtergrondinformatie.
Het NBG verwacht met de vernieuwde versie van debijbel.nl tenminste een miljoen bijbellezers te kunnen bereiken.
Meest gelezen
- Meld je nu aan voor nieuw EO-programma 'Echte Liefde'
Meld je aan voor nieuw dating programma 'Echte Liefde'
Meld je nu aan voor nieuw EO-programma 'Echte Liefde'
- Roel zorgt door: ‘Of Corrie echt dementie heeft? Zelf ben ik er niet zeker van’
Column
Roel zorgt door: ‘Of Corrie echt dementie heeft? Zelf ben ik er niet zeker van’
- Stephanie (36) is ‘deinfluencer’: ‘Laat niemand je vertellen wat je wel en niet moet doen’
Persoonlijk verhaal
Stephanie (36) is ‘deinfluencer’: ‘Laat niemand je vertellen wat je wel en niet moet doen’
Lees ook
- Vergeet Giethoorn, ontdek het geheime zusje
Een dagje op het water in Belt-Schutsloot
Vergeet Giethoorn, ontdek het geheime zusje
- Leven met verlies, werken met verwondering: het verhaal van Thijmen van Heerde
Hoop vinden in de kracht van de natuur
Leven met verlies, werken met verwondering: het verhaal van Thijmen van Heerde
- Jurjen ten Brinke: Deel uit, zodat je bewaard wordt voor hebzucht
De Bijbel Open
Jurjen ten Brinke: Deel uit, zodat je bewaard wordt voor hebzucht
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.