Christelijke kijktips voor (klein)kinderen
Kinderfilms en -series voor in de zomervakantie
11 augustus 2021 · 09:30| Leestijd:3 min
Update: 15 november 2024 · 10:12
Welke christelijke kinderfilms en -series mag je ook als volwassene zeker niet missen? Visie zet drie kijktips voor in de zomervakantie op een rij!
The chronicles of Narnia: the lion, the witch and the wardrobe (2005)
De Narnia-serie van schrijver C.S. Lewis is een van de meest geliefde kinderboekenseries aller tijden. Gelukkig is ook de filmbewerking van het populairste boek in de reeks goed geslaagd. In The lion, the witch and the wardrobe komen vier kinderen via een kledingkast terecht in het magische Narnia. De kwaadaardige ijskoningin (geweldig gespeeld door Tilda Swinton) heeft het land onder een betovering gebracht. Hierdoor is het in Narnia altijd winter, maar nooit Kerst. Gelukkig belooft een profetie dat op een dag de rechtmatige koning zal terugkomen om het land te bevrijden.
Lewis gebruikt het fantasy-genre als lens om de kern van het christendom te verduidelijken. De parallellen zijn niet te missen. Het lijden, sterven en de opstanding van de leeuw Aslan is één op één te vergelijken met het offer van Jezus. De film leent zich daarom bijzonder goed om uitgebreid na te bespreken.
Te zien op Disney+ of Pathé Thuis.
The prince of Egypt (1998)
Als er één filmgenre zo snel mogelijk moet terugkomen, is het de handgetekende Bijbelse animatiefilm. Want wat is het zonde dat er niet méér films zoals The prince of Egypt zijn. Deze imposante musical baseert zich op het verhaal van Mozes zoals beschreven in Exodus en volgt hem vanaf zijn jeugd tot aan de indrukwekkende tocht door de Rode Zee. De stijl doet denken aan de Bijbelse spektakelfilms uit de jaren vijftig, zoals The ten commandments en Ben-Hur.
(Tekst loopt door onder de foto.)
Samen met zijn halfbroer Ramses leidt Mozes een luxeleventje aan het Egyptische hof. Maar wanneer Mozes zijn ware afkomst ontdekt, komt hij lijnrecht tegenover zijn vroegere familie te staan. De film blijft opvallend trouw aan het Bijbelverhaal. De extra verhaallijnen, zoals de relatie tussen de broers, voegen daadwerkelijk toe aan het verhaal. De andere aanpassingen zorgen op zijn minst voor een nieuwe invalshoek. Zowel voor kinderen als voor hun ouders is The prince of Egypt een indrukwekkende en prachtig vormgegeven vertelling van het bekende Bijbelverhaal.
Te zien op Netflix.
Veggietales (2014-2017)
Nee, Veggietales is geen serie om zelf te bingewatchen. Weinig volwassenen zullen zich interesseren voor de avonturen van Bob de tomaat en Larry de komkommer. Toch loont het om af en toe even mee te kijken. Veggietales is een heerlijk onschuldig christelijk kinderprogramma. Elke aflevering leren de groentes een nieuwe levensles die soms rechtstreeks uit de Bijbel komt. De animatieserie blinkt niet alleen uit door de christelijke boodschappen. Ook de gortdroge en zelfbewuste humor scoort goed.
(Tekst loopt door onder de foto.)
Helaas is het programma door de gebrekkige Nederlandse vertaling soms onbedoeld grappig. In één aflevering wordt met het Engelse chestnut ‘een oud verhaal’ bedoeld. Maar Veggietales vertaalt het woord letterlijk: “Herinner je je het verhaal van de kastanje uit Prediker?” Het is makkelijk de serie deze onbedoelde ketterij te vergeven. Want hoeveel kwalitatief sterke kinderprogramma’s bestaan er waarin kleuters hele teksten uit Prediker leren?
Te zien op Netflix.
Tekst: Jort van Slooten
Beeld: Walt Disney Pictures, Moviemeter en Relevant Magazine
Meest gelezen
- Zó voorkom je mentale klachten: de mentale schijf van vijf
Wil je weten
Zó voorkom je mentale klachten: de mentale schijf van vijf
- Nieuwe serie Tygo in de Flakka: 'Het was bijna dodelijk deze keer'
De zombiedrugs die levens sloopt
Nieuwe serie Tygo in de Flakka: 'Het was bijna dodelijk deze keer'
- 5 vragen aan nieuwe Eva-columnist Marije Knevel: ‘Ik zie mezelf als de bijsluiter van de 35-plus vrouw’
Interview
5 vragen aan nieuwe Eva-columnist Marije Knevel: ‘Ik zie mezelf als de bijsluiter van de 35-plus vrouw’
Lees ook
- Jurjen ten Brinke: Besef je wel dat God het beste met je voorheeft?
De Bijbel Open
Jurjen ten Brinke: Besef je wel dat God het beste met je voorheeft?
- Arjan Lock over de herfst van de EO: 'loslaten om te vernieuwen'
Trouw aan de missie, ook als de vorm verandert
Arjan Lock over de herfst van de EO: 'loslaten om te vernieuwen'
- Opgroeien over de grens: 'Enkeltje Verweggistan' is terug
Emigreren door kinderogen: nieuwe taal, nieuwe vrienden
Opgroeien over de grens: 'Enkeltje Verweggistan' is terug
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.