Cor Verkade: ‘Ook Thierry Baudet is geschapen naar Gods beeld’
10 januari 2020 · 10:25
Update: 19 november 2024 · 15:40
In het radioprogramma Onderweg (EO) is zakenman en jurist Cor Verkade te gast. Zijn conservatieve opvattingen steekt hij niet onder stoelen of banken. Zo laat hij zich regelmatig positief uit over Donald Trump in het publieke debat en op social media. Ook ondersteunt hij Thierry Baudet. Als ondernemer in vastgoed verhuurt hij een pand aan Forum voor Democratie.
Cor Verkade groeit op in een orthodox-protestants milieu. Hij maakt zelf de vergelijking met Franca Treur en Jan Siebelink. "Ik heb een andere afslag genomen," vertelt Cor, die met een kritische blik naar zijn eigen achtergrond kijkt. In de kerk waarin hij opgroeide, werd vaak 'hel en verdoemenis' gepreekt.
(Tekst loopt door onder de foto.)
"De gereformeerde gezindte is in een dood stroompje terechtgekomen," vindt de vastgoedondernemer. Tijdens zijn studententijd verdiept zijn geloof. Daarover zegt hij: "Zelf heb ik in de duisternis gewandeld en het licht gezien."
'Forum is heidense variant SGP'
Zijn christelijke overtuiging en zijn steun aan Baudet gaan goed samen. "Ook Thiery Baudet is geschapen naar Gods beeld," zegt hij. "Forum is de heidense variant van de SGP." Cor is lid van vier politieke partijen. Hij zegt partijen te zoeken die vechten voor de joods-christelijke cultuur.
Ooit hoopt Cor tijd te vinden om theologie te studeren. Hij zou graag op de kansel staan. Overigens doet hij dat al, want hij wordt in christelijke kringen vaak uitgenodigd als spreker. Elsbeth Gruteke is in Onderweg een uur lang met hem in gesprek over zijn werk en zijn leven.
Onderweg: Cor Verkade steunt Thierry Baudet
Zaterdag 11 januari, 22.00 uur, NPO Radio 5
Beeld: Shutterstock
Meest gelezen
- Nieuw gezin in tweede seizoen van 'Meer dan Verwacht'
Vanaf 9 juni dagelijks bij de EO op NPO 1
Nieuw gezin in tweede seizoen van 'Meer dan Verwacht'
- Musicalster Pia Douwes (60): ‘Wat blijft er over na alle glitter en glamour?’
Persoonlijk verhaal
Musicalster Pia Douwes (60): ‘Wat blijft er over na alle glitter en glamour?’
- Cora uit 'Meer van verwacht': 'Na 4 jaar hopen hebben we 3 wonderbaby's'
Nieuw seizoen 'Meer dan Verwacht' bij de EO
Cora uit 'Meer van verwacht': 'Na 4 jaar hopen hebben we 3 wonderbaby's'
Lees ook
- Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
‘Een van m’n zussen riep: ‘Jezus, red onze broertjes!’’
Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
- Filmtip: Bonhoeffer als actieheld?
Filmjournalist Rick de Gier bespreekt wekelijks nieuwe films voor Visie
Filmtip: Bonhoeffer als actieheld?