
Crux op zaterdagavond
Vanaf zaterdag 8 januari, 19.15 uur op NPO 2
3 januari 2022 · 09:18| Leestijd:2 min
Update: 26 november 2025 · 16:36
Crux volgt een christen bij wie de actualiteit persoonlijk ‘aanklopt'
Wat is hun antwoord op actuele vraagstukken en hoe bewegen zij mee of juist tegen de stroom in? In aflevering 1 volgen we Neo de Bono (44). Als succesvol internetondernemer had hij veel geld en veel huizen, maar hij heeft alles weggegeven. Neo vertelt waarom hij nu in het Haagse Moerwijk woont, waar armoede heerst.
Geloofsverhalen
In het programma wil de EO bijzondere mensen met een geloofsverhaal een plek geven, en de relevantie van het geloof voor het maatschappelijk leven en actuele ontwikkelingen duiden. Arjan: “Mede door dit programma wordt dit een heel herkenbare uitzendavond. Dus ik hoop echt dat het voor veel mensen een traditie wordt om op zaterdagavond naar de EO te kijken.”
De EO zaterdagavond op NPO 2
17.55 uur - Nederland Zingt
18.20 uur - Metterdaad
18.35 uur - De Verandering
18.50 uur - Ik mis je
19.15 uur - Crux [nieuw]
19.50 uur - De oude wereld, de dingen die voorbijgaan [nieuw]
Nog meer mooie plannen voor 2022
Arjan Lock loopt alvast vooruit op meer EO-nieuws in het nieuwe jaar: “Giovanca zal in het voorjaar een nieuw gospelprogramma presenteren en we mogen ook uitkijken naar Handen aan de couveuse, een ontroerend programma over de kwetsbaarheid van het leven. Daarvoor hebben we gefilmd in het Erasmus MC Sophie Kinderziekenhuis.”
“Zo zie je ook in 2022 dat onze programma’s herkenbaar zijn en gericht op een uiteenlopend publiek," licht Arjan toe. "We werken bij de EO met drie domeinen: ‘Veelkleurigheid van God’, ‘Echte Relaties’ en ‘Hoopvolle Samenleving’. Voor alle drie geldt dat we de verbinding willen maken tussen het geloof en het alledaagse leven. En dat vanuit de overtuiging dat Gods liefde er is voor iedereen.”
Meest gelezen
- Je weet niet dat je date: dit unieke datingprogramma wil je zien
Wil je zien
Je weet niet dat je date: dit unieke datingprogramma wil je zien
- Voorganger gaat viraal met deze uitleg van 'Home Alone': zit het evangelie verstopt in de kerstfilm?
Inspiratie
Voorganger gaat viraal met deze uitleg van 'Home Alone': zit het evangelie verstopt in de kerstfilm?
- Ontdek de beste boekentips voor lange winteravonden
Boekentips
Ontdek de beste boekentips voor lange winteravonden
Lees ook
- Visie magazine (nog) niet ontvangen? Op deze manieren kun je Visie toch direct lezen.
Check of Visie onderweg is via de PostNL-app
Visie magazine (nog) niet ontvangen? Op deze manieren kun je Visie toch direct lezen.
- Oud & nieuw met 'Je weet niet dat je date'-presentator Anne-Mar Zwart
Oud & nieuw met 'Je weet niet dat je date'-presentator Anne-Mar Zwart
- ‘Leer ons onze dagen tellen’ – wat deze oude psalm ons leert aan het einde van het jaar
Meditatie van Andries Knevel over Psalm 90
‘Leer ons onze dagen tellen’ – wat deze oude psalm ons leert aan het einde van het jaar





