Crux op zaterdagavond
3 januari 2022 · 09:18
Update: 19 november 2024 · 14:28
Crux volgt een christen bij wie de actualiteit persoonlijk ‘aanklopt'
Wat is hun antwoord op actuele vraagstukken en hoe bewegen zij mee of juist tegen de stroom in? In aflevering 1 volgen we Neo de Bono (44). Als succesvol internetondernemer had hij veel geld en veel huizen, maar hij heeft alles weggegeven. Neo vertelt waarom hij nu in het Haagse Moerwijk woont, waar armoede heerst.
Geloofsverhalen
In het programma wil de EO bijzondere mensen met een geloofsverhaal een plek geven, en de relevantie van het geloof voor het maatschappelijk leven en actuele ontwikkelingen duiden. Arjan: “Mede door dit programma wordt dit een heel herkenbare uitzendavond. Dus ik hoop echt dat het voor veel mensen een traditie wordt om op zaterdagavond naar de EO te kijken.”
De EO zaterdagavond op NPO 2
17.55 uur - Nederland Zingt
18.20 uur - Metterdaad
18.35 uur - De Verandering
18.50 uur - Ik mis je
19.15 uur - Crux [nieuw]
19.50 uur - De oude wereld, de dingen die voorbijgaan [nieuw]
Nog meer mooie plannen voor 2022
Arjan Lock loopt alvast vooruit op meer EO-nieuws in het nieuwe jaar: “Giovanca zal in het voorjaar een nieuw gospelprogramma presenteren en we mogen ook uitkijken naar Handen aan de couveuse, een ontroerend programma over de kwetsbaarheid van het leven. Daarvoor hebben we gefilmd in het Erasmus MC Sophie Kinderziekenhuis.”
“Zo zie je ook in 2022 dat onze programma’s herkenbaar zijn en gericht op een uiteenlopend publiek," licht Arjan toe. "We werken bij de EO met drie domeinen: ‘Veelkleurigheid van God’, ‘Echte Relaties’ en ‘Hoopvolle Samenleving’. Voor alle drie geldt dat we de verbinding willen maken tussen het geloof en het alledaagse leven. En dat vanuit de overtuiging dat Gods liefde er is voor iedereen.”
Meest gelezen
- Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
Elbert over alle kinderprogramma's die zijn gezin kijkt
Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
- Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
‘Een van m’n zussen riep: ‘Jezus, red onze broertjes!’’
Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
- Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
'Het graf van Rachel': 6 mei om 22.20 uur bij de EO op NPO 2.
Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
Lees ook
- Heb ik het genormaliseerd? Ik hoop toch van harte van niet
Column van Tijs van den Brink
Heb ik het genormaliseerd? Ik hoop toch van harte van niet
- Van podcast tot tv-programma: EO-podcast 'De Ongelooflijke' maakt tv-debuut
Vanaf 12 mei op NPO 2
Van podcast tot tv-programma: EO-podcast 'De Ongelooflijke' maakt tv-debuut
- Anne-Meta Kobes presenteert 'Bijbelen met sterren': ‘Lees de Bijbel! Al zijn het maar drie verzen’
Nieuw seizoen met Ferry Somogyi, Sylvia Geersen en Sander de Kramer
Anne-Meta Kobes presenteert 'Bijbelen met sterren': ‘Lees de Bijbel! Al zijn het maar drie verzen’