De aantrekkingskracht van Gospelmuziek
2 december 2021 · 12:04
Update: 12 december 2024 · 14:26
Goede gospel blijkt voor zowel ongelovigen als gelovigen te zijn weggelegd, ontdekken Giovanca Ostiana en Henk van Steeg in het nieuwe seizoen van de podcast ‘Searching for the Soul of Gospel’. Bij Op1 vertelden Giovanca en Danny Vera over de aantrekkingskracht van gospelmuziek en geven ze antwoord op de vraag: Wat hebben Elvis Presley, Beyoncé, Aretha Franklin, Ray Charles en Danny Vera met elkaar gemeen?
The good news
Gospel betekent The Good News, de muziek is herkenbaar door de boodschap. Je hoort het in de Halleluja zingende en swingende mensen in lange jurken maar ook in intieme liedjes met een gitaar, een kwartet, of een countryzanger die met bezieling over zijn geloof zingt. De songs gaan over kracht, overwinning en troost maar ook wordt er gezongen over pijn en verdriet. De muziek raakt gelovigen maar ook ongelovigen.
Roots
De bezieling van gospel komt voort uit het ontstaan van dit muziekgenre. Op de katoenvelden werd gezongen over de pijn, het verdriet en de uitzichtloosheid van de slavernij. De muziek raakt velen door de onderwerpen als pijn en verdriet waar over gezongen wordt. Vanaf de allereerste gospel die Giovanca hoort is ze geraakt. In de podcast Searching for the Soul of Gospel gaat ze, met Henk van Steeg, op zoek naar de roots van de muziek en zoekt ze uit of dit genre andere muzieksoorten heeft geïnspireerd.
Elvis Presley en Danny Vera
Danny Vera was onlangs te gast in de podcast Searching for the Soul of Gospel. Hij praat openhartig over zijn jeugd, muziek, grote voorbeeld en geloofsovertuiging. Rock & roll, soul, blues, jazz, hip hop, r&b en meer genres zijn allemaal beïnvloed door Gospel. Vele artiesten, waaronder Elvis Presley, lieten zich inspireren door de muziekstroom. In deze aflevering van de podcast neemt Danny Vera je mee in de wereld van Elvis Presley, met de nadruk op zijn gospelsongs.
Meest gelezen
- Oma Mia en kleindochter Bibi gaan viraal met oer-Hollandse recepten
‘Ik dacht dat TikTok iets met kippen was’
Oma Mia en kleindochter Bibi gaan viraal met oer-Hollandse recepten
- Marinthe was zwanger van een drieling, totdat één kindje overleed in haar buik
Persoonlijk verhaal
Marinthe was zwanger van een drieling, totdat één kindje overleed in haar buik
- 70+ en influencer: ‘Toen mijn kat overleed, kreeg ik honderden lieve reacties’
Het social media-account van Jan van den Bosch groeit met de dag
70+ en influencer: ‘Toen mijn kat overleed, kreeg ik honderden lieve reacties’
Lees ook
- Pleegmoeder Amy: ‘Dat rugzakje is veel te klein voor alles wat hij met zich meedraagt’
Column
Pleegmoeder Amy: ‘Dat rugzakje is veel te klein voor alles wat hij met zich meedraagt’
- Deze vijf boeken wil je lezen - Visie geeft tips
Zomer, zon en een goed boek
Deze vijf boeken wil je lezen - Visie geeft tips
- Effie (36) over Keti Koti en het slavernijverleden: 'Er is nog veel onwetendheid'
Effie (36) over Keti Koti en het slavernijverleden: 'Er is nog veel onwetendheid'
Schrijf je hier in voor de EO-nieuwsbrief
Wil je op de hoogte blijven waar de EO mee bezig is? Meld je aan voor de EO nieuwsbrief vol inspirerende verhalen, de nieuwste programma's en waardevolle verdieping. EO. Als je gelooft.
Lees onze privacyverklaring.