Deze Barnevelder verbluft YouTubers met orgelspel
27 december 2016 · 13:36
Update: 15 november 2024 · 08:19
De Barnevelder Gert van Hoef (22) heeft zoveel fans op YouTube, dat hij bijna kan tippen aan Nick en Simon. Deze volgers hebben hem echter niet gevonden om zijn zang- of gametalent: het is zijn orgelspel waarmee hij miljoenen mensen over de hele wereld raakt.
Het begint allemaal zo’n 8 jaar geleden: de dan 14-jarige Gert van Hoef plaatst zijn eerste video, waarin hij foutloos Bachs Toccata en Fugue speelt. Zijn inspiratie is een ander YouTube-filmpje, die hij net zo lang heeft nagespeeld tot hij het stuk volledig in de vingers had. Binnen korte tijd is Gerts video een half miljoen keer bekeken. “Mensen vonden het geweldig omdat ik een klein, schattig jongetje met pluizig haar was, die zo’n moeilijk stuk kon spelen”, legt Gert uit aan het Algemeen Dagblad.
De video waar het mee begon:
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Het verhaal wordt nog verbluffender als blijkt dat Gert pas een jaar hiervoor is begonnen met orgellessen van zijn opa. Daarom typeert juist deze Bach-video Gert, die “alles om zich heen vergeet” als hij enthousiast is. “Ik oefende soms wel tien uur op een dag”, vertelt hij in het AD.
Mensen ontroeren
Inmiddels heeft de Barnevelder zo’n 20 duizend fans. Door die bekendheid kan hij steeds meer concerten geven. Hij krijgt ansichtkaarten van luisteraars van over de hele wereld, die zijn geraakt door zijn muziek. En dat is precies wat hij wil: mensen ontroeren met orgelmuziek. “Als ik speel, ben ik intens gelukkig. Ik stop er al mijn emotie in.”
Meest gelezen
- Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
Elbert over alle kinderprogramma's die zijn gezin kijkt
Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
- Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
‘Een van m’n zussen riep: ‘Jezus, red onze broertjes!’’
Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
- Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
'Het graf van Rachel': 6 mei om 22.20 uur bij de EO op NPO 2.
Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
Lees ook
- Heb ik het genormaliseerd? Ik hoop toch van harte van niet
Column van Tijs van den Brink
Heb ik het genormaliseerd? Ik hoop toch van harte van niet
- Van podcast tot tv-programma: EO-podcast 'De Ongelooflijke' maakt tv-debuut
Vanaf 12 mei op NPO 2
Van podcast tot tv-programma: EO-podcast 'De Ongelooflijke' maakt tv-debuut
- Anne-Meta Kobes presenteert 'Bijbelen met sterren': ‘Lees de Bijbel! Al zijn het maar drie verzen’
Nieuw seizoen met Ferry Somogyi, Sylvia Geersen en Sander de Kramer
Anne-Meta Kobes presenteert 'Bijbelen met sterren': ‘Lees de Bijbel! Al zijn het maar drie verzen’