Hel of hotel: wat betekent het om gevangen te zitten?
20 januari 2025 · 11:20
Update: 26 februari 2025 · 09:00
Wat is jouw beeld bij Nederlandse gevangenissen? De een noemt het 'een hotel'; een ander ziet een periode achter de tralies als 'een hel'. Maar hoe gaat het er écht aan toe? Vanaf 20 februari ontdek je in de gloednieuwe EO-serie 'Hel of hotel' meer over het leven in de bak. Het programma is te zien op NPO Start.
In dit indringende realityprogramma laten zes bekende Nederlanders zich samen met een groep gerehabiliteerde ex-gedetineerden opsluiten in een gevangenis. Dennis Weening, Joost Eerdmans, Mark Baanders, Hugo Kennis, Ayoub Louihrani en Jay Francis leren in de praktijk hoe het gevangenisregime eraan toegaat. Alle BN’ers hebben een uitgesproken mening over en/of een directe link met de gevangenis. Stellen ze hun mening bij na de opsluiting?
Vrijwillig terug achter de tralies
Maar dat is niet het enige: in Hel of hotel hoor je ook de verhalen van mensen die ooit achter tralies zaten. De 12 ex-gedetineerden die met de BN’ers zijn opgesloten in Hel of hotel, doen dit vrijwillig. Zij gaan voor het programma terug de gevangenis in, omdat zij hebben meegemaakt dat er een negatieve beeld aan hen blijft kleven, hoewel ze hun straf hebben uitgezeten.
Ook blijkt uit hun verhalen dat niet iedereen in Nederland dezelfde kansen krijgt. Opvoeding, omstandigheden en omgeving zijn van grote invloed bij het maken van keuzes voor goed of fout in het leven.
Deze BN'ers gaan de bak in
Ayoub Louihrani
Mark Baanders
Dennis Weening
Hugo Kennis
Jay Francis
Joost Eerdmans
Maatschappelijk gesprek
"Met dit programma willen we een breder maatschappelijk gesprek op gang te brengen over rechtvaardigheid, straf en de kracht van een tweede kans", vertelt eindredacteur Els Griffioen. "We dagen mensen uit om dieper na te denken over het strafrechtssysteem en begrippen zoals schone lei, tweede kansen en gelijke kansen. Veel mensen zien gevangenissen als te luxe en roepen om zwaardere straffen. Maar is dat echt de oplossing?"
Wanneer te zien?
Meest gelezen
- Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
Elbert over alle kinderprogramma's die zijn gezin kijkt
Column Elbert: 'Wat haalt papa toch allemaal uit op tv?'
- Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
‘Een van m’n zussen riep: ‘Jezus, red onze broertjes!’’
Bernice Klein verloor bij een brand vier broertjes
- Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
'Het graf van Rachel': 6 mei om 22.20 uur bij de EO op NPO 2.
Rachel Rosier zoekt naar antwoorden in de Gazaoorlog: 'Wie is goed, wie is fout?'
Lees ook
- Moeder en dochter onder één dak: 'Als ik aan het werk ben, vouwt mijn moeder de was op'
Hoe is het om samen met je moeder te wonen?
Moeder en dochter onder één dak: 'Als ik aan het werk ben, vouwt mijn moeder de was op'
- Het weekend van Anne-Mar Zwart
Presentatrice Anne-Mar Zwart over haar weekend
Het weekend van Anne-Mar Zwart
- Moeder en dochter onder één dak: 'We zijn bij elkaar, maar niet op een kleffe manier’
Hoe is het om samen met je moeder te wonen?
Moeder en dochter onder één dak: 'We zijn bij elkaar, maar niet op een kleffe manier’
Schrijf je hier in voor de EO-nieuwsbrief
Wil je op de hoogte blijven waar de EO mee bezig is? Meld je aan voor de EO nieuwsbrief vol inspirerende verhalen, de nieuwste programma's en waardevolle verdieping. EO. Als je gelooft.
Lees onze privacyverklaring.