Hoe racistisch ben jij? Test je onbewuste vooroordelen
6 januari 2023 · 12:00
Update: 29 juli 2025 · 15:51
‘Ik ben racistisch’ of ‘Ik discrimineer’: We zeggen het niet graag over onszelf en misschien hebben we ook helemaal geen racistische gedachten. Maar hoe zit het eigenlijk met onze verborgen voorkeuren? NieuwLicht zet drie anonieme tests voor je op een rij. Bekijk welke test het beste bij je past en kom erachter wat voor onbewuste voorkeuren jij hebt.
Onderhuids
De test van Onderhuids checkt in circa tien minuten je verborgen voorkeuren op het gebied van huidskleur of afkomst. Aan de hand van je primaire reactie op bepaalde foto’s bekijkt de test of het voor jouw brein makkelijker is om positieve eigenschappen aan een lichte huidskleur of Nederlandse achtergrond te koppelen dan aan een donkere huidskleur of Marokkaanse achtergrond, en andersom. Nadat je primaire reactie is getest, word je ook gevraagd informatie in te vullen over je persoonlijke achtergrond en je (maatschappelijke) standpunten.
Impliciete Associatie Test Harvard
De meest uitgebreide test in dit rijtje is de test die Harvard University heeft ontwikkeld. Op de pagina waarop de test te vinden is, heb je de mogelijkheid te kiezen uit zeven verschillende testonderwerpen. Naast huidskleur en ras kan je hier ook je onbewuste voorkeuren over bijvoorbeeld gewicht, huidskleur of landen testen. In iedere test wordt uitvoerig gevraagd naar je eigen opvattingen over het gekozen onderwerp.
Discriminatie.nl
Als je kijkt op Discriminatie.nl vind je allerlei soorten van discriminatie. Ook hebben ze cijfers gepubliceerd in rapporten als 'Discriminatie cijfers 2021' en 'Deltaplan tegen discriminatie'. Je kan op deze website ook discriminatie melden als je er zelf mee te maken krijgt of het ziet gebeuren.
Ben jij je door het doen van een test bewust geworden van onverwachte voorkeuren voor een bepaalde huidskleur of een bepaalde afkomst? Kijk wat je zelf kan doen om deze vooroordelen tegen te gaan en de strijd tegen racisme aan te gaan.
Meest gelezen
- Stephanie (36) is ‘deinfluencer’: ‘Laat niemand je vertellen wat je wel en niet moet doen’
Persoonlijk verhaal
Stephanie (36) is ‘deinfluencer’: ‘Laat niemand je vertellen wat je wel en niet moet doen’
- Geeske is slechthorend: ‘Je begrijpt niet wat het is tot je er zelf mee te maken hebt’
Persoonlijk verhaal
Geeske is slechthorend: ‘Je begrijpt niet wat het is tot je er zelf mee te maken hebt’
- Het goede leven volgens Tijs van den Brink: 'Voor wie zou ik me nog uitsloven?'
Wat doet Tijs graag deze zomer?
Het goede leven volgens Tijs van den Brink: 'Voor wie zou ik me nog uitsloven?'
Lees ook
- Column Margje: Een vergiet vol herinneringen
Een kattenpoot en een kinderschoen in beton
Column Margje: Een vergiet vol herinneringen
- Meld je nu aan voor nieuw EO-programma 'Echte Liefde'
Meld je aan voor nieuw dating programma 'Echte Liefde'
Meld je nu aan voor nieuw EO-programma 'Echte Liefde'
- Alles over nieuwe EO-docuserie ‘Jojanneke en de sextortiontapes’
Wil je zien
Alles over nieuwe EO-docuserie ‘Jojanneke en de sextortiontapes’
Schrijf je hier in voor de EO-nieuwsbrief
Wil je op de hoogte blijven waar de EO mee bezig is? Meld je aan voor de EO nieuwsbrief vol inspirerende verhalen, de nieuwste programma's en waardevolle verdieping. EO. Als je gelooft.
Lees onze privacyverklaring.