
Hooggevoelig: een van God gegeven talent!
'Je kunt niet alle hooggevoelige mensen over één kam scheren'
11 juli 2019 · 19:55| Leestijd:3 min![]()
Update: 15 november 2024 · 11:02
Marion houdt van mensen, feestjes, leuke dingen doen en avontuur, maar ze is ook hooggevoelig. Dat is soms een lastige combinatie.
‘High Sensation Seeker’heet het met een officiële term. Of in het Nederlands: ‘hooggevoelige spanningszoeker’. Misschien denk je bij hooggevoelig gelijk aan introverte en rustige mensen, maar er is ook nog een andere kant.
Marion is coach en is gespecialiseerd in hooggevoeligheid. “Je kunt niet alle hooggevoelige mensen over één kam scheren, maar over het algemeen heb je eigenlijk twee soorten hooggevoelige mensen. Aan de ene kant heb je de rustzoeker, aan de andere kant de spanningszoeker. Dat zijn de twee uitersten, daartussen zit ook nog van alles.”
Ineens heel moe
“Ik ben zelf een hooggevoelige spanningszoeker. Dat is ook wel te zien aan mijn leven. Midden in de crisistijd stopte ik met mijn baan bij de EO en begon een eigen bedrijf. Ik plande altijd heel veel cliënten op een dag. Daarna ging ik vaak nog even naar de stad en voor ’s avonds maakte ik nog een afspraak om samen te eten. Ik vond alles leuk en propte mijn dagen veel te vol. Maar dan zat ik ’s avonds bij dat eetafspraakje en was ik ineens heel erg moe.”
Marion legt uit dat dit juist een kenmerk is van hooggevoelige spanningzoekers. “Een spanningszoeker wil dingen doen, een kick krijgen, avonturen beleven, maar opeens kan het te veel worden. Je voelt je grens niet aankomen. Eigenlijk gaan spanningszoekers voortdurend over hun grens heen. Vandaag een verjaardag, morgen een verjaardag en die dag daarna even naar de markt. Maar dan sta je op die markt en dan denk je: het is te veel.”
Wat je moet weten als je hooggevoelig bent
“Toen ik ontdekte dat ik hooggevoelig was moest ik heel veel dingen zelf uitzoeken. Geen enkel boek wat ik las, was gericht op christenen. Ik besloot om zelf zo’n boek te schrijven. In het boek staat alles waarvan ik dacht: had ik dat maar eerder geweten.” De titel van Marions boek is ‘Durf te gaan!’.
“Mensen komen vaak bij mij, omdat ze tegen de moeilijkheden van hun hooggevoeligheid aanlopen. Ze kunnen dingen niet aan, krijgen te veel prikkels of hebben het gevoel dat ze anders zijn. Met mijn boek wil ik die problematiek bespreekbaar maken, maar ik wil ook laten zien dat hooggevoeligheid een talent is dat je van God hebt gekregen.”
“Veel hooggevoelige mensen durven niet te gaan. Ze kunnen niet voluit leven zoals ze werkelijk zijn. Met mijn boek wil ik zeggen: Ga maar! Durf te gaan met het talent wat God gegeven heeft. Vertrouw erop dat het goed komt!”
Lees in dit interview hoe Marion erachter kwam dat ze hooggevoelig is.
Meest gelezen
- Teun op de Biblebelt: “Je bereikt meer met honing dan met zout”
Nieuwe EO-realityserie
Teun op de Biblebelt: “Je bereikt meer met honing dan met zout”
- Zanger en voormalig EO-radiomaker Wim Pols overleden
'Thuis bij zijn hemelse Vader'
Zanger en voormalig EO-radiomaker Wim Pols overleden
- Column Kefah: "Ben ik nu een slechte interviewer?"
Column Kefah: "Ben ik nu een slechte interviewer?"
Lees ook
- Oud-profvoetbalster Anouk Hoogendijk drinkt vijf dagen alleen water: ‘Water hoort geen luxe te zijn’
Interview
Oud-profvoetbalster Anouk Hoogendijk drinkt vijf dagen alleen water: ‘Water hoort geen luxe te zijn’
- Dit moet je weten over de Reformatie
Hoe de Reformatie de wereld voorgoed veranderde
Dit moet je weten over de Reformatie
- Hoe blijf je als christen immuun voor de mening van anderen?
Visie op de Bijbel
Hoe blijf je als christen immuun voor de mening van anderen?
Schrijf je hier in voor de Eva-nieuwsbrief
Eva is het magazine voor vrouwen van de EO. In de Eva nieuwsbrief ontvang je wekelijks een selectie van de mooiste artikelen: levensverhalen, artikelen over mentale weerbaarheid, gezondheid en liefde & relaties.
Lees onze privacyverklaring.






