John de Wolf in 'De Kist': 'Kon verlies vader geen plek geven'
9 maart 2020 · 11:50
Update: 15 november 2024 · 08:45
John de Wolf hoopt dit jaar 58 te worden; de leeftijd waarop zijn vader overleed. “Dat is natuurlijk wel een dingetje,” vertelt de oud-voetballer aan Kefah Allush in De Kist (EO). Toen Johns vader overleed, was hij net te laat om afscheid te kunnen nemen. "Dat kon ik destijds geen plek geven."
Kefah ontmoet John bij de Kuip, het voetbalstadion van Feyenoord, waar hij als verdediger triomfen vierde. Tegenwoordig is John bij de Rotterdamse voetbalclub actief als assisent van trainer Dick Advocaat. In De Kist praat Kefah met John door over het overlijden van zijn vader. “Daar heb ik heel lang problemen mee gehad," vertelt John. "Ik snapte niet waarom hij niet op mij gewacht had. Maar de laatste jaren heb ik er meer vrede mee gekregen.”
(Tekst loopt door onder de video.)
De weergave van deze video vereist jouw toestemming voor social media cookies.
Het gemis is nog altijd groot, maar wordt wel minder. “Omdat ik het toen geen plek kon geven, ben ik gestopt met voetballen. Maar ook nu nog word ik emotioneel als ik aan mijn vader denk," zegt John. "Hij was een fantastische, liefdevolle pa.”
'Genieten nu moeder er nog is'
Recent heeft John zijn moeder naar een verpleeghuis moeten brengen, omdat ze dement wordt. Maar over haar naderende dood wil hij liever nog niet nadenken. "Het lijkt me verschrikkelijk als je allebei je ouders kwijt bent. Daarom geniet ik er nu nog van, dat ze er nog is."
De Kist: John de Wolf
Kijk hier 'De Kist' terug
Meest gelezen
- Ben Verboom in De Verandering: Van afwijzing naar aanvaarding
Ben Verboom in De Verandering
Ben Verboom in De Verandering: Van afwijzing naar aanvaarding
- Yvonne in De Verandering: 'Voor het eerst voelde ik me niet meer eenzaam'
De Verandering in het leven van Yvonne Kaspers
Yvonne in De Verandering: 'Voor het eerst voelde ik me niet meer eenzaam'
- Alba (49) kreeg de diagnose eierstokkanker: ‘Niets kon mij voorbereiden op de oerangst die ik voelde’
Persoonlijk verhaal
Alba (49) kreeg de diagnose eierstokkanker: ‘Niets kon mij voorbereiden op de oerangst die ik voelde’
Lees ook
- Het maakt bar weinig uit wat we hier van de oorlog in Gaza vinden
Column van Tijs van den Brink
Het maakt bar weinig uit wat we hier van de oorlog in Gaza vinden
- Angela Groothuizen: ‘Ik had moeite met Bijbelverhalen, maar niet met het gevoel dat geloven me gaf’
Wil je zien
Angela Groothuizen: ‘Ik had moeite met Bijbelverhalen, maar niet met het gevoel dat geloven me gaf’
- Als elke seconde telt: Geerten ruimt explosieven op
‘Ik kan het me niet permitteren grote fouten te maken’
Als elke seconde telt: Geerten ruimt explosieven op
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.