
EO & Ondernemers
Leestijd: 3 min
Soms vraag ik me af; zit ik hier wel op de juiste plek. In mijn bedrijf als fiscaal adviseur heb ik het met mijn klanten over alle facetten van het leven, maar bijna altijd komt het neer op geld. Is dat waar het voor mij om draait, waar God mij voor wil gebruiken?
Bij mij begint het soms wel eens te kriebelen, word ik onrustig en zoek ik vooral naar bevestiging dat het eigenlijk prima is zoals het is… Het is veilig.
Ik zet me in met waar ik voor gestudeerd heb en focus me op de fiscale kant van het leven. Iets wat klanten overigens ook van me mogen verwachten, dus tot zo ver niets geks. Maar voor mij is er eigenlijk meer!
Regelmatig vraag ik God om mij méér te gebruiken op mijn werkplek en me anders een plek te wijzen waar Hij me in kan zetten. Kan dat in een branche waar het vooral om geld en méér draait?
Een aantal jaren geleden nam een klant, laten we hem Gert noemen, contact met mij op voor fiscaal advies. Hij wilde allerlei nieuwe dingen ondernemen en ik gaf advies. Gert had goed over het advies nagedacht en had maar een paar ‘kleine’ aanpassingen.
Het waren geen kleine dingetjes en iedere aanpassing die ik maakte bracht bij Gert nieuwe inzichten naar boven. Diverse versies verder was ik flink geïrriteerd. Er zat zóveel tijd in. Dat zou hij merken in zijn nota.
Mijn naastenliefde bleek gesmolten als sneeuw voor de zon!
Uiteindelijk heb ik Gert uitgenodigd op kantoor, om het af te kunnen ronden. Binnen een half uur lag er een definitief plan. Klaar. En daar ontstond ineens ruimte voor een veel dieper gesprek dan de Wet op de Inkomstenbelasting. Het ging niet meer over geld. We praatten over dingen die ons als mens raakten. Over de kerkdienst van die zondag; ik vertelde hoe God mij telkens verwondert met Zijn betrokkenheid met ons.
Het is niet mijn gewoonte over dit soort zaken te praten op mijn werk, maar ik kon de verleiding niet weerstaan. Maar Gert vroeg door en ik vertelde.
Ik deelde over mijn belijdenispsalm: ‘Ik leer en onderwijs u aangaande de weg die gij gaan moet; Ik raad u; Mijn oog is op u.’
Dat is wat mij ten diepste raakt.
Dagelijks begin ik nu met dit gebed en ik merk het verschil.
Mijn dagen zijn anders als ik zo begin.
Wat begon in een geïrriteerde situatie eindigde in één van de mooiste gesprekken die ik ooit met een klant gehad heb.
God werkt niet ondanks mijn werk, maar juist daarin. Zelfs tussen de fiscale papieren.
Marco is eigenaar van belastingadvieskantoor ‘Acta Synergia’ en partner van EO & Ondernemers. Het is het zakelijk platform van de EO waar we samen bouwen aan onze missie.Ben je ondernemer en heb je hart voor geloof, hoop en liefde, sluit je ook aan via eo.nl/ondernemers

Kom op 5 juni naar het grootste worshipconcert van Nederland
Ontdek meer