'Marshmallows zijn niet halal'
25 juli 2023 · 09:17
Update: 25 juli 2023 · 09:34
Ik bezoek een groep 4 om de kinderen te vertellen over mijn boeken. Als ik mijn oranje koffertje opendoe, zien de kinderen dat er een zak marshmallows in zit. “Voor de meester”, leg ik uit. “Meesters moeten heel hard werken, hè. Dus dan kan hij vanavond lekker marshmallows roosteren.”
De kinderen protesteren, meester komt al blij naar me toe, maar ik steek mijn hand op. “Wacht nog even, meester! Want de kinderen krijgen een kans om die marshmallows te veroveren. Ik heb hier een quiz. Over kinderboeken. Met heel moeilijke vragen. Als de klas ácht vragen goed heeft, dan is de zak voor hen.”
Daar is meester het mee eens. Acht vragen goed beantwoorden, dat lukt ze nooit.
“Welke jongen woont in zijn eentje op het dak van een flat?” begin ik. Ik hoef niet eens te vertellen dat de jongen een rood kraanwagentje heeft, want ze weten het allemaal.
“Pluk van de Petteflet!”
“Eén punt voor de klas! Volgende vraag. In welk boek worden vervelende kinderen meegesleurd in een chocoladerivier?”
“Sjakie en de chocoladefabriek!”
Het is jammer voor de meester, maar de kinderen zijn hier goed in. De zak marshmallows is voor de klas. Er gaat een gejuich op. Maar een jongetje achter in de klas steekt zijn vinger op. “Ik mag geen marshmallows, want daar zit gelatine in.”
Dom van me. Marshmallows zijn niet halal, natuurlijk.
“Hebt u dit ook gedaan in groep 3C?” gaat de jongen verder.
Dat moet ik toegeven. In groep 3C heb ik deze quiz ook gedaan.
“En zat mijn neef Samir daar dan ook bij?”
Ik heb geen idee hoe de kinderen in groep 3C heten, ik heb ze maar één uurtje gezien. Maar als Samir in groep 3C hoort, dan zat hij er ook bij.
“Hij heeft toch geen spekkie gegeten hè?”
“Nee”, zeg ik, want ik herinner me dat er in groep 3C een paar kinderen waren die geen marshmallows wilden. “Nee, Samir heeft geen spekkie gegeten.”
De jongen herademt. “Gelukkig.”
Is dit nou zorgzaamheid of controledwang? Ik weet het niet. Maar voortaan neem ik toch maar iets anders mee om uit te delen. Pepermuntjes. Of nee, daar zit suiker in. Wortels!
Meest gelezen
- Ben Verboom in De Verandering: Van afwijzing naar aanvaarding
Ben Verboom in De Verandering
Ben Verboom in De Verandering: Van afwijzing naar aanvaarding
- Luister hier álle afleveringen van ‘Meer dan verwacht: Liefde, luiers en levenslessen’
Wil je horen
Luister hier álle afleveringen van ‘Meer dan verwacht: Liefde, luiers en levenslessen’
- Dít is hemel op aarde voor duurzaamheidsexpert Marieke Eyskoot
Interview
Dít is hemel op aarde voor duurzaamheidsexpert Marieke Eyskoot
Lees ook
- Mama Mirjam: ‘Wat als Livia in de Romeinse tijd was geboren?’
Column
Mama Mirjam: ‘Wat als Livia in de Romeinse tijd was geboren?’
- Dit weekend op tv: Leo Alkemade in 'Adieu God?' en terugblik op EO-Jongerendag 2025
Wat ga jij kijken?
Dit weekend op tv: Leo Alkemade in 'Adieu God?' en terugblik op EO-Jongerendag 2025
- Jan Quintus Zwart: ‘Ik ben zo’n beetje tussen de orgelpijpen groot geworden’
Het weekend van
Jan Quintus Zwart: ‘Ik ben zo’n beetje tussen de orgelpijpen groot geworden’
Schrijf je hier in voor de Visie-nieuwsbrief
Als christelijke gids willen we je helpen om te leven met God. We brengen je persoonlijke verhalen, verdiepende thema’s, christelijk nieuws en mediatips. In onze wekelijkse nieuwsbrief willen we je inspireren om hoopvol te leven en te geloven.
Lees onze privacyverklaring.